Alanya

Yiğit'ten kapalı pazaryeri müjdesi

Alanya'ya kapalı pazaryeri kazandırmak için Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile görüşme halinde olduklarını söyleyen Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, "Seçildiğim günden beri hayalim olan kapalı pazaryerini Alanya'ya kazandırmak için vargücümüz ile çalışıyoruz" dedi.

Yiğit'ten kapalı  pazaryeri müjdesi

10 Kasım 2016 22:48
-A

+A

Alanya'ya kapalı pazaryeri kazandırmak için Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile görüşme halinde olduklarını söyleyen Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, "Seçildiğim günden beri hayalim olan kapalı pazaryerini Alanya'ya kazandırmak için vargücümüz ile çalışıyoruz" dedi.

Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, Alanya'ya kapalı pazaryeri kazandırmak için Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile görüşme halinde olduklarını ve başkan Yücel'in ilk etapda 3 farklı pazar yerini kapalı pazaryerine çevirmeyi düşündüğünü söyledi. Başkan seçildiğinde en büyük hayalinin Alanya'ya ve pazarcı esnafına kapalı pazar kazandırmak olduğunu söyleyen Yiğit,"Şuanda ülkemizdeki diğer şehirlerin çoğunda pazaryerleri kapalı durumda. Şehrimiz turizmin kalbinin attığı bir bölgedir. Her yıl binlerce misafirimiz Alanya'mızı ziyaret etmektedir. Bu misafirler mutlaka pazaryerlerine uğramaktalar. Yazın sıcakta, kışın yağmur ve soğukta hem müşteriler hem de pazarcı esnafımız kapalı pazaryeri olmamasından dolayı büyük sıkıntı çekmektedir. Göreve başladığım günden beri Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel ile pazar konusunda sürekli görüşme içerisindeyiz. Pazarcı esnafına kapalı pazaryeri kazandırmak için birlikte çalışıyoruz. Başkanımızda bu konuya oldukça duyarlı bakıyor. Esnafımıza kapalı pazaryerleri kazandırmak için çalışmalarımız ve görüşmelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. İnşallah yakında zamanda hem Alanya merkeze hem de mahalelelere kapalı pazaryerleri kazandıracağız" dedi.
İLK ETAPTA 3 PAZAR YERİ KAPATILACAK
Kapalı pazaryeriyle ilgili Başkan Yücel ile yer konusunda da görüştüğünü söyleyen Yiğit, "Başkanımız Cuma pazarının birkaç pürüzü vardı gözünümüz aydın burayı temizledik dedi. Allah izin verirse burasının bize kapalı pazar yeri yapılacağını söyledi. Ayrıca bir kapalı pazar Okurcalar Mahallesi'ne birde Balık Halinin olduğu yerde ucuz halk pazarı var orada da sebze satan pazarcıların olduğu yerin Nüfus Müdürlüğü karşısında yeni yapılan kermes alanın olduğu gibi kapatacağının müjdesini bizlere verdi" diye konuştu. - Mert CANTÜRK
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Tuna'dan 4T stratejisi

Tuna'dan 4T stratejisi

20:09 - 20 Ağustos 2017

İlk gününde  rekor kırdı!

İlk gününde rekor kırdı!

20:03 - 20 Ağustos 2017

Turizmin nasıl  geçtiği ortada

Turizmin nasıl geçtiği ortada

19:33 - 18 Ağustos 2017

Kurban satış  yerleri belirlendi

Kurban satış yerleri belirlendi

19:30 - 18 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2770 Oy (%74)

  • Hayır : 951 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN