Türkiye

Suriyeliler, Mozaikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tablosunu yaptı

Suriyeli bir mozaik firması, Türkiye’nin farklı şehrinde topladıkları 10 binin üzerinde mozaik taşla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 boyutlu tablosunu yaptı.

Suriyeliler, Mozaikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tablosunu yaptı

19 Ekim 2017 10:47
-A

+A

 
 
Suriyeli bir mozaik firması,  Türkiye'nin farklı şehrinde topladıkları 10 binin üzerinde mozaik taşla  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 boyutlu tablosunu yaptı. 5 ayrı şehrin rengini de taşıyan tabloyu 4 usta 600 saatte hazır hale getirebildi.
 
Antalya'da, mermer, granit, traverten, bazalt, andazit gibi doğal taşların ve bunlardan oluşturulan artistik ve dekoratif çalışmaların sergilendiği Stone Design Show Fuarı, ANFAŞ Expo Center'da kapılarını ziyaretçilere açtı. Mimar ve iç mimarların, 70'in üstünde mermer firmasıyla buluştuğu fuarda, en dikkat çeken ise  Mersin'de faaliyet gösteren Ibla Mosaic adlı bir firmanın açtığı stant oldu. Türk padişahları ile  Mustafa Kemal Atatürk'ün tablolarının yer aldığı stantta, özel olarak hazırlanan  Recep Tayyip Erdoğan tablosu, ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.  Türkiye'nin farklı şehrinden temin edilip yaklaşık 10 binin üzerinde özel mozaik taşlarla oluşturulan tablo, 4 Suriyeli mermer ustası tarafından 600 saatte yapıldı. Üzerinde Türk bayrağının da yer aldığı 3 boyutlu tablonun bir diğer özelliği ise, taşların toplandığı 5 ayrı şehrin renklerinden oluşması.
 
"Tamamen el yapımı"
 
Tabloyla ilgili bilgi veren Ibla Mosaic Genel Müdürü Khaled Hammadi, taşların  Mardin,  Afyon,  Gaziantep,  İskenderun ve  Silifke gibi önemli şehirlerden alındığını söyledi. Tablonun her şehre ait özel renkteki taşlarla oluşturulduğunu ve tamamen el yapımı olduğunu belirten Hammadi, "Türk toplumu ve  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'a  Suriye halkına yardım ettiği için bu tabloyu yaptık. Kesinlikle satılık değildir. Biz bu tablodan 2 tane yaptık ve birisini Cumhurbaşkanımıza hediye etmek istiyoruz" dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2887 Oy (%72)

  • Hayır : 1115 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE