Eğitim

Sağlık hizmetinde kalite artıyor

Rektör Pınarbaşı ve Başhekim Yazan, ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yeni bölümlerin açılacağını ve bu bölümlere akademik personel alınacağının müjdesini verdi.

Sağlık hizmetinde  kalite artıyor

2 Şubat 2017 20:14
-A

+AAlanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açılış süreci ile ilgili olarak ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ve Başhekim Dr. Tevfik Yazan bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Yapılan ikili görüşmenin ardından Rektör Pınarbaşı ve Başhekim Yazan, kamuoyunun uzun süredir beklediği haberler ile ilgili beklenen müjdeyi verdi. Alanyalıların uzun zamandır ihtiyaç duyduğu gastroenteroloji, endokrinoloji, nefroloji, radyoloji gibi bölümlerdeki akademik personel eksikliğinin kısa zaman içerisinde ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde giderileceğini ifade eden Rektör Pınarbaşı, “Hastanemizde ihtiyaç duyulan birimlerde çalışacak akademik personelin istihdamı konusunda gerekli adımları atıyoruz. İnşallah Alanya'da sağlık alanında verilen güzel hizmetleri Başhekimimizle beraber çalışarak daha üst noktalara yükselteceğiz” dedi.
BAŞHEKİM YAZAN “GÜZEL HABERLER VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Rektör Pınarbaşı’nın açıklamasının ardından ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gelinen süreç ve ileriye yönelik hedeflere ilişkin açıklamada bulunan Başhekim Yazan, “Üniversitemiz ve Sayın Rektörüm Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’na katkı ve işbirliği için teşekkür ediyorum. Üniversitemizle beraber sağlık hizmetleriyle ilgili Alanya'mıza ve Alanya'lılara çok daha güzel haberler vereceğiz." dedi. Oba’da yapımı devam eden yeni hastane binası ile ilgili konu hakkında da bilgiler veren Yazan, çalışmaların son aşamaya gelindiğini ve hastanenin açılış tarihinin ileriki günlerde açıklanacağını ifade etti.   
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Proje destek bekliyor

Proje destek bekliyor

20:53 - 11 Ağustos 2017

ALKÜSEM'den yüzde 20 indirim

ALKÜSEM'den yüzde 20 indirim

22:48 - 9 Ağustos 2017

Üniversiteside kayıtlar başlıyor

Üniversiteside kayıtlar başlıyor

22:33 - 9 Ağustos 2017

 TRT’ye konuk oldu

TRT’ye konuk oldu

22:29 - 9 Ağustos 2017

ÖHEP’te SGG Tekstil farkı

ÖHEP’te SGG Tekstil farkı

19:48 - 8 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2767 Oy (%75)

  • Hayır : 947 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN