Yaşam

Psikoterapist Kimdir, Ne Yapar?

Yaşanılan olayların etkisinden rahatça kurtulamayan birey zamanla depresyona doğru yol alır.

Psikoterapist Kimdir, Ne Yapar?

21 Ekim 2016 18:33
-A

+A

Yaşanılan olayların etkisinden rahatça kurtulamayan birey zamanla depresyona doğru yol alır. Bundan kurtulmanın birçok yolu olsa da işler zora kaçtığında artık uzman bir kişiden destek almanın zamanı gelmiş demektir. Psikoterapist denilen kişiler uzman psikologlar olup farklı terapi yöntemleri ile kişiyi yaşadığı dert deryasından kurtulması için yollar önerirler ve hayatındaki bazı farklılıkları onların da fark etmesine yardımcı olurlar. Psikoterapistler teke tek görüşme yapabildikleri gibi grup görüşmesi de yapabilmektedirler.

Kişisel Gelişim Eğitmenleri ve İnsanlar

Gelişen dünyada yerinde saymak istemeyen insan kişisel gelişim adı altında kendisini yani karakterini, davranışlarını, düşünce biçimini geliştirerek hayata daha iyi adapte olmak ister. Kişisel gelişim eğitmenleri son zamanlarda artan bir meslek haline gelmiş bu konuda insanları aydınlatmaya çalışmaktadırlar.

Evlilik Danışmanı Kimdir?

Evlilik süresi içerisinde kişiler her zaman mutlu mesut yaşayamazlar. Bazen sorunlar ile karşılaşan çiftler bu sorunları tek başına halledemez ve uzman bir kişi desteği içinde sorundan kurtulmaya çalışırlar. Evlilik danışmanlığı çiftlere yollar sunarak onların tercihleri doğrultusunda hayatlarında olabilecekleri ve olmayacakları ifade etmeye çalışır. skonseptdanismanlik.com sitesindeki danışmanlar ile iletişime geçebilir daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2848 Oy (%74)

  • Hayır : 975 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE