Yaşam

Pedagog Kimdir, Nedir?

Pedagoglar genellikle bir çocuk psikologları ve çocuk psikiyatristleri ile karıştırılan bir meslektir.

Pedagog Kimdir, Nedir?

21 Ekim 2016 18:31
-A

+A

Pedagoglar genellikle bir çocuk psikologları ve çocuk psikiyatristleri ile karıştırılan bir meslektir. Psikolog ve psikiyatristler çocuğun gelişiminden ruhsal durumlarına kadar birçok konuda eğitim alırlarken pedagoglar çocuğun genelde aile ile olan iletişimi üzerinde, çocuğun gelişimi üzerinde dururlar. Eğitim fakültesinden mezun olan pedagogların tedavi gibi bir süreçleri bulunmaz. Psikolog ve psikiyatristler terapi veya ilaçla tedavi yapabilirlerken pedagog çocuğun ruhsal bozukluklarına dair ince ayrıntı bir eğitim almadıkların tedavi yapamazlar. Fakata halk arasında pedagoglar çocuk psikoloğu olarak anılsalar da bu yanlış bir tanıdır.

Çocuk Psikoloğu Kimdir?

Psikolog günümüzde birçok insanın belli başlı olaylar nedeni ile ihtiyaç duyduğu bir meslektir. Bu mesleğe ihtiyaç duyanlar arasında sadece yetişkinler değil çocuklar da bulunmaktadır. Çocuk psikoloğu çocuğun yaşadığı ruhsal travmalardan, gerilimlere kadar onun davranışlarından karakterini analiz edebilecek derecede eğitim almış kişidir.

Psikolog ve Günlük Sorunlar

Günlük yaşantıda karşılaştığımız sorunlar nedeni ile bazen yorgun düşer ve yeniden hayata tutunmak isteriz. Depresyon gibi uzun ve köklü süreçlerden kaçmak isteyenler için psikolog ile konuşmak gayet yararlı bir etkinliktir. skonseptdanismanlik.com sitesinden uzman psikologlar ile iletişime geçebilirsiniz.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2453 Oy (%73)

  • Hayır : 890 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE