Eğitim

Öğrencilere doğa sevgisi aşılanıyor

Alanya’da öğrenciler, ‘Çocuklarımız çiçeklerimiz, bir çocuk bir çiçek’ etkinliği kapsamında okul bahçesindeki saksılara çiçek dikti.

Öğrencilere doğa  sevgisi aşılanıyor

9 Şubat 2017 21:25
-A

+ABarış Manço Okulları öğrencileri, ‘Çocuklarımız çiçeklerimiz, bir çocuk bir çiçek’ etkinliği kapsamında doğa sevgisi ve çevre bilinci kazanımı sağlamak amacıyla çiçek tohumlarını toprakla buluşturdu. Etkinlikte yüzlerce çiçeği okul bahçesindeki kendilerine ait saksılara diken öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu. Öğrenciler, öğretmenleriyle beraber eğitim-öğretim yılının bitimine kadar diktikleri çiçeklerin sulama ve bakımını yaparak büyümesini sağlayacak.
“ÖĞRENCİLER BÜYÜK BİR HEYECANLA BU İŞE BAŞLADILAR”
Düzenlenen etkinliğe ilişkin açıklamada bulunan Barış Manço Okulları Müdürü Ahmet Ünal, öğrencilere doğa sevgisini ve çevre bilinci mutlu bir şekilde aşıladıklarını söyledi. Ünal,”Çocuklarımız, çiçeklerimiz, bir çocuk, bir çiçek” etkinliği kapsamında çocuklarımızın her biri doğa sevgisini aşılamak için, tohumdan çiçek ektiler. Bütün öğrencilerimizin süreç içerisinde birer tane çiçeği olacak ve çiçeklerin sulanması ve bakımında üstenen çocuklarımız, doğayla iç içe yaşamasını da daha iyi anlayacaklar. Doğa sevgisi insana mutluluk ve huzur getirir. Bu etkinliği 5’inci sınıflarımızla başlattık ve süreç içerisinde okuldaki her öğrencilerimizin bir çiçeği olacak. Öğrenciler büyük bir heyecanla bu işe başladılar. Bizim için önemli olan çocuklarımızın doğayla mutlu bir şekilde yaşaması” dedi.
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Gülsevil tuncali 10 Şubat 2017 14:18

Torunum görkem cok mutlu oldu o gün okuldan geldiğinde anlata anlata bitiremedi cocuklarımızın mutluluğu bizim icin cok önemli emeği gecen öğretim görevlisi butun hocalarımıza tesekkür ediyorum💖💖💖

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2891 Oy (%71)

  • Hayır : 1164 Oy (%29)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE