Alanya

KORKULAN OLMADI

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli yağış, fırtına ve kar yağışının ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü hasarın bilançosunu çıkardı. İlçe Müdürü Mehmet Rüzgâr, hasarın detaylarını açıklarken korktukları boyutta bir felaket yaşanmadığını dile getirdi.

KORKULAN OLMADI

29 Aralık 2016 01:38
-A

+A

3 MİLYON 287 TL ZARAR OLUŞTU
Alanya’da geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli fırtına ve kar yağışının ardından tarımsal hasarın bilançosu çıkarıldı. 3 milyon 287 bin lira zararı var. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü mühendislerinın yaptığı inceleme sonrası İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, Alanya'nın 26 mahallesinde 99 üreticiye ait 247 dekar açık ve örtü altı tarım alanında zarar oluştuğunu bildirdi. Tarım alanı dışında ise 5 ahırda hasar oluştu, 15 arı kovanındaki arılar telef oldu. Rüzgar, korktukları boyutta bir felaket yaşanmadığını dile getirdi.
YASAĞIN KALKMASI BEKLENİYOR
Öte yandan Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu, Rusya’nın tarım ürünlerinin ihracatına yönelik yasağın kaldırılması beklediklerini ifade etmişti. Alanya’da özellikle domates ve salatalık üreticileri ihracat yasağının kalkması ile rahat bir nefes alacak. Rusya Federal Veteriner ve Bitki Sağlığı Gözetim Servisi (Rosselhoznadzor) Başkanı’nın Danışmanı Aleksey Alekseenko, sevkiyatların bölgelerin, işletmelerin bir başka deyişle teknik detayların belirlenmesinin ve kararın alınmasının hemen ardından başlayacağını belirterek, “Başta sebze sevkiyatı başlatılacak” dedi.
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2888 Oy (%72)

  • Hayır : 1118 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE