Güncel

Kahraman polisin anısı yaşatılmalı

Turizmciler, İzmir Adliyesi önünde meydana gelen terör saldırısında dikkati sayesinde büyük bir faciayı önleyen Şehit Polis Memuru Fethi Sekin'in anısının adına yaraşır bir eserle yaşatılmasını istedi.

Kahraman polisin  anısı yaşatılmalı

6 Ocak 2017 22:05
-A

+A

İzmir Adliyesi'nin hakim ve savcıların kullandığı otopark ile vatandaşlar tarafından kullanılan C kapısı yakınında meydana gelen olayda, silahlı, bombalı ve roketatarlı saldırı hazırlığındaki teröristlerle çatışmaya giren Polis Memuru Fethi Sekin şehit edilmişti. Adliye'de görevli memur Musa Can da teröristlerin silahından çıkan kurşunla şehit olmuştu.
TÜROFED Başkan Yardımcısı, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, kahramanca görev yapan Şehit Polis Memuru Fethi Sekin'in müdahalesiyle teröristlerin kanlı eylemini ve olası bir faciayı önlediğini söyledi. Şehit polis memurunun anısının adına yaraşır bir eserle yaşatılmasını isteyen İşler, şu görüşleri dile getirdi:

ADLİYEYE HEYKELİ DİKİLMELİ
“Barış, hoşgörü ve kardeşlik kenti İzmir'de gerçekleşen bu terör girişimi bizi can evimizden vurdu. Acımız büyük. Terör saldırısında kahramanca vuruşarak şehit olan Polis Memuru Fethi Sekin ile Adliye'de görevli memur Musa Can'a Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Teröristlerin Adliye'ye girişini canı pahasına önleyerek büyük bir kahramanlığa imza atan Polis Memuru Fethi Sekin'in bir heykelinin görev yaptığı İzmir Adliyesi önüne dikilmesini öneriyoruz”

‘DİK DURACAĞIZ, ÇÖZÜLMEYECEĞİZ’
Terör eylemini gerçekleştirenleri, terör örgütlerini ve eylemlerini destekleyenleri lanetleyen Mehmet İşler, “Terör saldırıları asla amacına ulaşamayacak, birlik ve beraberliğimizi bozamayacak. Aksine, bizi birbirimize daha çok kenetleyecek. Yaşanan tüm olumsuzluklara ve acılara rağmen dik duracağız, çözülmeyeceğiz. Bir olmaya, birlik olmaya, bir arada yaşamaya devam edeceğiz” dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Alanya Kent Konseyi Gaziantep’te

Alanya Kent Konseyi Gaziantep’te

20:14 - 21 Eylül 2017

Acar'a FETÖ soruşturması!

Acar'a FETÖ soruşturması!

20:10 - 21 Eylül 2017

Terör gazisine ziyaret

Terör gazisine ziyaret

19:46 - 21 Eylül 2017

YÖREX’e ziyaretçi rekoru

YÖREX’e ziyaretçi rekoru

19:59 - 20 Eylül 2017

Gönüllü turizm elçisi

Gönüllü turizm elçisi

20:22 - 19 Eylül 2017

Gaziler unutulmadı

Gaziler unutulmadı

17:11 - 19 Eylül 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2810 Oy (%74)

  • Hayır : 962 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN