Güncel

Gündem: Su baskınları

Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu, beraberindeki Alanya Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Yüksel ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi Koordinatörü Hüseyin Güney’i ziyaret etti. Ziyaretin konusu ise hafta sonunda yaşanan yoğun sağanak yağmurdan dolayı yaşanan su baskınları ve zarar gören seralar oldu.

 Gündem: Su baskınları

31 Ekim 2017 20:09
-A

+A

 
‘MERKEZDE ÇOK FAZLA SORUN YOK’
Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Koordinatör Güney, “Geçtiğimiz günlerde herkesin bildiği gibi Alanya’da aşırı bir yağış gerçekleşti. Yaşanan bu yağış bir afet niteliğinde bir yağıştı. Biz başından beri Büyükşehir’in tüm ekipleri sahadaydı. Gelen ihbarlar neticesinde her yere yetişmeye çalıştık.  Ama gerçekten bazı bölgede çok yoğun yağış olduğu için su baskınları meydana geldi. Bunları yerinde tespit ederek gerekli aksaklıkların düzeltilmesi için çalışma başlattık. Sonuçta bununla ilgili ne yapılması gerekiyor, Antalya’dan teknik heyetlerimizde geliyor. Bu ekiplerimiz su baskını olan yerlerde bunların neden yaşandığı ile ilgili tespitlerini yapacaklar. Şuanda Alanya’da birleşmeden sonra Alanya merkezde çok büyük bir sorun yaşanmıyor ama beldelerde alt yapıyla ilgili bazı sıkıntılar var, bunların da giderilmesi gerekiyor. O yüzden belediyelerin,  diğer kurumların, DSİ’nin derelerin yoğun olduğu bölgelerde temizliklerin acilen yapılmasıyla ilgili istişareli bir şekilde çalışıp bu önlemleri alması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. 
‘SERALARI SİGORTA YAPTIRIN’
Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu ise 2 gün boyunca yağan sağanak yağmurdan dolayı seraların su bastığını ve zarar gördüğünü belirterek: “Ancak şunu gördük ki üreticilerimize buradan seslenmek istiyorum. Lütfen seralarınızın sigortalarını yapın. Experlerde bir sıkıntı olursa odamıza başvurabilirsiniz. Çünkü birçok zarar gören seralar sigortasız” diye konuştu. 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Avokado kralı TBMM’de

Avokado kralı TBMM’de

19:51 - 17 Kasım 2017

Sempozyum Alanya’da başladı

Sempozyum Alanya’da başladı

19:44 - 17 Kasım 2017

HEDEFLERE  ULAŞACAĞIZ

HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ

19:49 - 15 Kasım 2017

Mavi Bayrak başvuruları başladı

Mavi Bayrak başvuruları başladı

20:03 - 14 Kasım 2017

ALTERNATİF ŞART

ALTERNATİF ŞART

19:39 - 14 Kasım 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2883 Oy (%73)

  • Hayır : 1092 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE