Yaşam

Çocukların Sevgilisi Oyuncaklar!

Çocukların Sevgilisi Oyuncaklar!

13 Kasım 2016 20:15
-A

+A

Bir çocuk için şüphesiz ki en güzel hediye oyuncaktır. Oyuncaklar çocuklarımızın vazgeçilmezi olduğu gibi aynı zamanda onların yaratıcılık, beceri ve hayal gücü gibi kavramlarının da gelişmesine yardımcı olmaktadırlar. Çocukların yaş gruplarına göre farklı renk, boyut ve türde üretilen oyuncakların seçilirken dikkat edilmesi gereken durumlar da elbette vardır.
 
Yaşa Uygun Oyuncak Seçimi Önemlidir.
Çocuklar için oyuncak seçiminde en önemli kriter yaşa uygun olup olmadığıdır. Günümüzde satışı yapılan çoğu oyuncağın ambalajında hangi yaş grubuna hitap ettiği belirtilmektedir. Özellikle marka olan oyuncaklarda bunlar mutlaka bulunur. Özellikle 3 yaşın altındaki çocuklar için seçim daha da önem kazanmaktadır.
 
Çünkü bu yaş aralığındaki bir çocuğa küçük parçalar içeren bir oyuncak vermek sağlığı açısından tehlikelidir. Küçük çocuklar oyuncakları ağızlarına sokmaktan hoşlandıkları için küçük parçalar nefes borularına kaçabilmekte ve hayati tehlike doğurabilmektedir. Ayrıca oyuncakların üretildikleri malzemeler ve kullanılan boyalar da sağlık açısından önemlidir. Güvenilir bir markanın tercih edilmesi, tüm bu kriterleraçısından kolay bir seçim yapılmasını sağlayabilir.
 
Sağlık için ahşap oyuncaklar.
Eski dönemde oldukça yaygın olan ahşap oyuncaklar, günümüzde de artan sayıları ile dikkat çekmektedirler. Çocukların sağlığı için plastikten üretilmiş bir oyuncak yerine ahşap bir oyuncak oldukça faydalı olacaktır. Hem daha dayanıklı hem de ucuz olan ahşap oyuncaklar çocukların da severek oynadığı türler arasındadır. Ancak burada da ahşabın boyanmasında kullanılan boya önemlidir. Çocuk sağlığı açısından zararlı olmayan bir boyanın kullanıldığından emin olunmalıdır.
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Astropay ile Ödeme

Astropay ile Ödeme

17:25 - 22 Ağustos 2017

Temizlik Şirketi

Temizlik Şirketi

19:21 - 20 Ağustos 2017

Amorak İçin Aksesuar Satışı

Amorak İçin Aksesuar Satışı

18:46 - 16 Ağustos 2017

Yepyeni Bir Masaj Deneyimini Sizlere Yaşatıyoruz!

Yepyeni Bir Masaj Deneyimini Sizler…

19:17 - 15 Ağustos 2017

El Kuklası Nedir?

El Kuklası Nedir?

20:43 - 13 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2773 Oy (%74)

  • Hayır : 951 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN