Alanya

Belediye tiyatrosuna iki şehirde büyük ilgi

Belediye tiyatrosuna iki şehirde büyük ilgi

30 Ekim 2017 20:30
-A

+A

Alanya Belediye Tiyatrosu, Adana ve Ankara’da uluslararası çapta düzenlenen iki tiyatro festivaline katıldı.
 
Alanya Belediye Tiyatrosu, her geçen yıl gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Alanya Belediye Tiyatro ekibi, önce Adana’da düzenlenen 4. Şehir Tiyatroları Buluşması’na ardından da Ankara’ya geçerek 3. Uluslararası Kukla Festivali’ne katıldı.
Adana’da geleneksel hale gelen 4. Şehir Tiyatroları Buluşması’na “Derya Gülü” adlı oyunla katılan Alanya Belediye Tiyatrosu, salonu dolduran seyircilerden tam not aldı ve finalde ayakta alkışlandı. Oyun sonunda konuşma yapan Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni İsmail Dikilitaş; “Artık kardeş tiyatromuz gibi gördüğümüz Alanya Belediye Tiyatrosu’nun bu oyunu da diğer oyunlar gibi nitelikli bir yapım olmuş. Festivalimize katıldıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz.” diyerek ekibe hatıra plaketi sundu.
Adana’dan sonra hiç durmadan Ankara’ya geçen Alanya Belediye Tiyatro ekibi Bulgaristan, Rusya, Ukrayna gibi ülkelerin de katıldığı 3. Uluslararası Kukla Festivali’nde “Festivale destek olan ekip” başlığıyla temsil verdi. Alanya Belediye Tiyatrosu sadece Kukla Tiyatroları’nın katıldığı bu festivalin, Kukla Tiyatrosu olmayan tek ekibi olmasına rağmen beğeniyle izlendi ve seyircilerden büyük alkış aldı. Festival koordinatörleri Haluk Yüce ve Marina Yüce, oyundan sonra Alanya Belediyesi ve tiyatro ekibine festivale katıldığı ve destek verdiği için teşekkür plaketi sundu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2891 Oy (%71)

  • Hayır : 1154 Oy (%29)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE