Alanya

BAKANLIK ONAYLADI

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in girişimleri ile Alanya’da kurulan Göç İdaresi Ofisi yine Başkan Şahin’in girişimleri ile yeni yerine taşınıyor. Bugüne kadar geçici olarak Alanya Nüfus Müdürlüğü binasında hizmet veren ofis bundan böyle yoğun talebe daha hızlı hizmet verecek.Şahin, daha önce belirledikleri tarihi Alanya evinde en kısa sürede hizmetin başlanacağını müjdeledi. Yaşa

BAKANLIK ONAYLADI

15 Ekim 2017 20:02
-A

+A

Alanya'da yaşayan yerleşik yabancıların en büyük sorunlarından biri olan ve mülk satışı konusunda yabancı alıcıların geri adım atmasının en önemli faktörü olarak gösterilen Göç İdaresi Ofisi sorunu ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'i girişimleri sonucu çözüldü. İçişleri Bakanlığı ofisin yeni yeri için onay verdi.
 
ŞAHİN SÖZÜNÜ TUTTU
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin’in girişimleri ile bugüne kadar geçici olarak Alanya Nüfus Müdürlüğü binasında hizmet veren Göç İdaresi Ofisi’nin Şekerhane Mahallesi'nde bulunan Tarihi Alanya Evi’ne taşınacak. Göç İdaresi Ofisi'nin yeni yerinde basın açıklaması yapan Başkan Şahin, "Daha önce belirlenen Tarihi Alanya Evi’nde en kısa sürede ofis hizmete başlayacak. “ dedi.
BAKAN VE KAYMAKAMA TEŞEKKÜR
Sırada eleman takviyesi olduğunu ve bunun da en kısa sürede halledileceğini söyleyen Şahin, "Alanyamızda gayrimenkul edinmiş 37-38 bin yabancı bulunmakta. Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'na bu konuda proje götürdük.  Gelinen süreç ortada. Bu projede emekleri nedeniyle başta sayın bakanımız olmak üzere Antalya Valimiz Münir Karaloğlu ve Kaymakamımız Mustafa Harputlu’ya teşekkür ediyorum. Ofisimiz Alanya’mıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
SEKTÖRE CİDDİ KATKISI OLACAK
Alanya Müteahitler Odası Başkanı Mustafa Küçüker, "Birçok ev alacak yabancı müşterimiz Göç İdaresi Ofisi yüzünden vazgeçiyordu. Bu sorunu da Mehmet Şahin başkanımızın girişimleri sonucu aştık. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Alanya'nın marka değeri daha da artacaktır" dedi. 
TARİHİ EV YERİNDE BİR KARAR
ALTİD Başkanı Burhan Sili ise şunları söyledi: “Yabancılardın işlemlerini burada gerçekleştirilmesi noktasında böyle bir kararın alınmış olması sevindirici. Alanya ekonomisine ciddi bir katkısı olan inşaat sektörünün hareketlenmesi açısından faydalı olacak. Ayrıca Hem Alanya’nın kültürünü hem de yapısını ifade etmesi açısından böyle bir binanın tercih edilmesi de takdire şayan bir konudur. Bu kararı alanlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi. 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2893 Oy (%71)

  • Hayır : 1195 Oy (%29)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE