Alanya'dan Osman Özçelik’e Büyük İlgi

Alanya'dan Osman Özçelik’e Büyük İlgi

30 Ocak 2024 Salı 14:03
Alanya'dan Osman Özçelik’e Büyük İlgi


CHP Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik’in halk ile tanışma toplantısı düzenlendi.

Alanya Kültür Merkezi’ndeki (AKM) toplantıya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, milletvekilleri Aliye Coşar, Cavit Arı, Sururi Çorabatır, önceki dönem ilçe başkanları CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, CHP Alanya yönetim kurulu üyeleri, partili partisiz kalabalık bir halk topluluğu katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda Özçelik, “Birlikte başaracağız, adil, şeffaf, hesap verebilir yönetim anlayışı ile katılımcı yönetim metodu uygulayacağız. Seçimin ertesi günü belediyeye ait hesap dökümünü belediye binasına asarak kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

İşte Osman Tarık Özçelik’in büyük ilgi gören o konuşması…

“Sayın İl Başkanım, sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, sayın vekillerim, sayın ilçe başkanlarım, sayın belediye başkanlarım, sayın belediye başkan adaylarım, değerli basın emekçileri, kıymetli Cumhuriyet Halk Partililer, değerli hemşerilerim, merhabalar.


Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Ben Osman Tarık Özçelik. Alanya’da doğdum. Bu şehrin sokaklarında oynadım. Okula, kahveye, sinemaya burada gittim. Kargılık’ta denize girdim. Arkadaşlarım, dostlarım, komşularım burada, aranızda. Üniversite okumak için Ankara’ya gittim, mezun olunca yine şehrimize döndüm. İşimi ve ailemi burada kurdum. Bu şehirde evlat ve torun sahibi oldum.

Her eksikliğe, her zorluğa siz hemşerilerim gibi ben de direndim, ben de çözmeye çabaladım. Kazandığım her lokmayı burada bölüştüm. Hemşehrilerimin desteğiyle işimizde büyüdük, kazandıkça daha çok paylaştık, paylaştıkça hep beraber büyümeye devam ettik. Tüm bunları şan şöhret ya da makam mevki için yapmadık.

Bugün huzurunuzda olmamın en önemli sebeplerinden birisi Alanya’ya olan sevdam.

Amacım sizlere hizmet etmek, bu şehri hak ettiği yere taşımaktır.

Ebedi liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk genel başkanlığını yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi’nin Alanya Belediye Başkan Adayı olarak büyük bir gururla karşınızdayım.

Ben bir makama değil, bir amaca adayım:

Alanya’mızı yeni bir siyaset ve yeni bir yönetim modeliyle hep birlikte yeniden inşa etmeye, şeffaf, dürüst, katılımcı bir şekilde yönetmeye adayım.

Amacım; akıl, bilim ve teknolojinin ışığında, kentimizi çağdaş, modern ve sosyal belediyecilik hizmet anlayışıyla tanıştırmaktır.

“Ben Yaptım Oldu” mantığının ötesinde güçlü, demokratik, denetlenen, cesur, şeffaf bir belediyecilik anlayışını getirmektir.


Temel anlayışımız şudur: Kamu kurumlarının yöneticileri gücü oturduğu koltuktan ya da elindeki yetkilerden değil, halktan almalıdır. Çünkü yegâne güç halktır.

Üzerime aldığım bu büyük yükün ve sorumluluğun farkındayım. Planladığımız bu anlayış değişikliği ve dönüşüm, liyakatli kadroların işidir.

Alanya’mızda değişim isteyen her kesimden insanımızın desteğiyle bugün ilk adımı atıyoruz.

Değerli hemşerilerim,

İnsanlık mirası, Selçuklu’nun başkenti Alanya’mız civar köylerimiz ile birlikte 370.000 den fazla yerleşik nüfusa sahiptir. İlaveten, dünyanın 115 ülkesinden 62 bini aşkın yabancı uyruklu misafirin ikinci vatanı olmuş, 180 bini bulan konaklama kapasitesi ile her yıl 5 milyonu aşkın turisti ağırlayan bir kent haline gelerek sıradan bir ilçe belediyesi yönetimiyle zayıf kalmaktadır. Bu yüzden, büyükşehirlerle yarışan bir yönetim modeline ihtiyaç duymaktadır.

Alanya’mızın nüfusu kontrolsüz bir şekilde büyümeye devam ediyor, ancak altyapımız olduğu yerde sayıyor. Tüm bunların haricinde;

Şehrimizin temel üretim gücü olan tarım ve turizm tamamen genel gidişata bırakılmış durumdadır.
İstikrarlı elektrik, temiz su ve güvenli yol ihtiyacı çağdaş bir kentten beklenen altyapı seviyesinin çok gerisinde kalmıştır.
Yaşlılarımızın ve engelli bireylerimizin sosyal yaşama erişimlerini sağlayacak yapılanmalarımız mevcut değildir.
Trafik yoğunluğu zaman kaybına neden olmakta, çevre ve insan sağlığına negatif etkilerde bulunmaktadır.
Şehrimizin kültürel kimliği kaybolmaya yüz tutmuştur.
Genel olarak bakıldığında, şehrimiz estetikten yoksun bırakılmıştır.
Açık gerçek şudur ki;
Alanya’mızın sağlıksız büyümesinin en büyük sebebi, yanlış yönetim politikalarıdır.

Çözüm liyakatli kadrolar ile mümkündür.

Sorunlar listemiz ne kadar uzun olursa olsun, tüm bunların üstesinden gelmek ve şehrimizi daha yaşanırhale getirmek için kararlıyım.

Çünkü ben, liyakati tam olan bir kadro ile bu göreve talip oldum.

Bu süreçte ortak akla ulaşmak için, siz değerli hemşerilerimizin görüşleri, önerileri ve katılımı benim için çok değerlidir.

Şehrimizi daha iyi bir geleceğe taşımak, hep birlikte çalışmakla mümkündür, bunu iyi biliyoruz.

Çözüm için Uğrak’tan Okurcalar’a, Karapınar’dan Bayır’a, Alacami’den Süleymanlar’a Alanya’yı bütüncül bir bakış açısıyla ele alarak, kapsamlı bir planı hayata geçireceğiz.

Seçimden sonra hep birlikte 5 yıl, 20 mevsim ve 60 ay geçireceğiz. Bu zamanın 1 dakikasını bile boşa harcamayacağız.

Yeni dönemde, başta turizm olmak üzere tarımda, sosyal yaşamda, sosyal sorumluluk projelerinde, halkımızın yaşam standartlarını geliştirmek için atacağımız tüm adımlarla kent kimliğinin yeniden dirilişine tanık olacaksınız.

Planlarımız, her ay, her mevsim, her yıl kademeli olarak uygulamaya girecek.

Bunlar hayata geçtikçe, bugüne kadar fark etmediğiniz güzelliklerimizin farkına varacak ve her mevsimi ayrı ayrı yaşayacağız. Mutlu, düzenli, güvenli, katılımcı bir Alanya’yı birlikte inşa edip; bizden sonraki nesillere, güzellikleri ve umudu bırakacağız.

Temel yönetim prensiplerimiz anlatacak olursak:

Dürüst, adil, şeffaf yöneteceğiz.
Hizmette tek önceliğimiz halkımız olacak. Kişiye, kuruma, derneğe, vakıfa özel hiçbir uygulamanın içinde olmayacağız.
Siz değerli hemşerilerimize tüm faaliyetlerimizin her kuruşuna kadar hesabını vereceğiz.
Alanya’nın kamusal değerlerine sahip çıkıp, koruyacağız.
Bunun için ilk adım olarak; parti örgütümüz, şehircilik uzmanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve Alanya ile ilgili fikri olan her kesimden vatandaşımızın çözüm önerilerini konuşacağımız büyük bir konferans düzenliyoruz. Göreceksiniz, tüm bu çalışmaların sonunda Alanya’mızda büyük bir atılım gerçekleştireceğiz.

Kıymetli Alanyalılar, 31 Mart 2024 de yapılacak yerel seçimlerden zaferle çıkacağız. Herkese örnek gösterilecek, kendi kaderini kendi çizecek çağdaş bir şehir inşa edeceğiz. Ben buna yürekten inanıyorum. Bugün burada gördüğüm atmosfer ve sizlerden aldığım enerji bu inancımı daha da güçlendiriyor.

Şu anda gözlerinizin içine bakıyorum ve diyorum ki; Şehrimize sahip çıkmanın vakti geldi. 

Biz,  mutlu insanların özlenen güzel Alanya’sını kuracağız.

 Başlıyoruz, başaracağız.

Biz çok güçlüyüz ve inançlıyız.

Çünkü; gücümüzü, şeffaflık, samimiyet ve doğruluktan; inancımızı, dürüstlük ve adil olmaktan alıyoruz.

O zaman ne diyoruz?

Başlıyoruz, başaracağız.

Katılımlarınız ve katkılarınız için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner81