Antalya ve Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı’ nın talimatları doğrultusunda, Muratpaşa ve Kemer İlçe Emniyet Müdürlüklerimizce 'Tütün ve Tütün Mamulleri Kaçakçılığı' na yönelik 3 işyeri ve 2 ikamette yapılan arama çalışmalarında;
- 53.300 adet dolu makaron,
- 9.600 adet sigara filtresi,
* 45 kilogram açık tütün ve 600 adet boş sigara kutusu,
- 10 kilogram kaçak çay ele geçirildi.
Operasyon kapsamında (5) şüpheli şahıs hakkında “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu” kapsamında işlem yapıldı.
Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada il genelinde devleti vergi yönünden zarara uğratan, kaçak ürün ticareti yapan ve halkın sağlığını tehdit eden şahıslar ile yasadışı organizasyonlara yönelik mücadelenin kararlılıkla hız kesmeden devam edeceğine dikkat çekildi.