Yaşam

Tesettür Anlayışının Modern Dokunuşlarla Birleştiği Tesettür Giyim

Tesettür İslam dininin emrettiği koşullar ile oluşmuş bir giyim şeklidir.

Tesettür Anlayışının Modern Dokunuşlarla Birleştiği Tesettür Giyim

4 Kasım 2016 17:28
-A

+A

Tesettür İslam dininin emrettiği koşullar ile oluşmuş bir giyim şeklidir. Bayanların el ve yüzleri dışında tüm bölgelerinin kapanması ve de vücudu sarmayacak şekilde kıyafetler olması tesettür giyim modellerinin çerçevesini oluşturur. Bu bağlamda tercih edilen kumaşlarında teni göstermeyecek ve vücudu sarmayacak özellikte olanları tercih edilir. Tesettürde vücudu saran modellerin tercih edilmemesinin yanında son dönemlerde fit yani vücuda tam oturan ve vücudu saran kıyafetlerde üretilmektedir. Genelde modern tasarımlarda yer alan bu fit kıyafetleri geleneksel modellerde bulmakta mümkün. Bol kesim, vücudu sarmayan, hatları gizleyen, teni göstermeyecek kıyafetler tasarımcıların modern dokunuşlarıyla hem zarif hem tesettüre uygun hem modayı takip eden modeller haline gelmiştir. Yeni moda tesettür giyim modellerine kolayca ulaşabileceğiniz bahyezen uygun fiyatlarıyla da tek tercihiniz olmaya aday.
Tesettür Modellerinde Mecburi Seçimler Yerini Tercihlere Bıraktı
Tesettür İslam dini kuralları doğrultusunda giyinmektir. Tüm vücudun dikkat çekmeyecek şekilde kapanması, sadece el ve yüz kısmının kalması şeklinde örtünmektir. Bu nedenle vücut hatlarını belli etmeyecek özel giyim ürünlerinin tasarlanması yoluna gidilmiştir. Feraceler, pardesüler, kaplar, tunikler, elbiseler, pantolonlar, kabanlar ve diğer tüm giyim eşyaları bu koşullar çerçevesinde tasarlanmıştır. Tesettürlü bayanların kıyafet modellerinin sınırlılığı son dönemlerde ortadan kalkmış oldukça geniş yelpazeler oluşturulmuş, mecburiyetten alınan kıyafetlerin yerini çeşitlilik almıştır. Kumaşlarda, modellerde, renklerde, desenlerde her kesimin zevkine uygunluk göz önüne alınmıştır. Bahyezen de bunları kolayca bulabileceğiniz ve kahve molasında dahi sipariş verebileceğiniz imkanlar tanımaktadır.
Tesettür Elbise Bulmak Bu Kadar Kolay Olmamıştı
Elbiseler hem günlük hayatta hem özel günlerde bayanların oldukça fazla rağbet gösterdikleri giyim ürünüdür. Tesettürlü bayanlarda tesettür elbise modelleri ile hem günlük hayatlarında hem özel günlerinde tercih etmektedirler. Her tarzın kendisine yer bulduğu bahyezen.com uygun fiyatlarıyla da bir numaralı tercih oluyor.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2851 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE