Eğitim

Sporda da başarılı

Sporda da başarılı

15 Ekim 2017 21:01
-A

+A

1987'den beri Alanya'da eğitim denilince akıllara ilk gelen kurumlardan birisi olan Yeni Alanya Temel Lisesi, eğitim alanında olduğu kadar spor alanındaki başarılarıyla da adından söz ettirmeye devam ediyor.
Geçen hafta Alanya’da yapılan Triatlon Dünya Kupası etkinliğinde Yeni Alanya Temel Lisesi 12. Sınıf öğrencilerinden Oğuzalp Doyuran’ın üçüncü olmuştu. Doyuran’ın aldığı başarıdan memnun olduklarını söyleyen Okul Müdürü Yümni Can, “Başarılarla dolu 31 yıllık eğitim kariyerimizle Alanya’ya hizmet etmenin haklı gururu içindeyken bu sene başında da öğrencimiz Oğuzalp'in getirdiği madalya ile göğsümüz bir kez daha kabardı” dedi. 
Öğrencilerine sadece eğitim değil aynı zaman da sportif anlamda da destek verdiklerini dile getiren Can, “ Özellikle bu sene rekorların senesi olabilir, eğitim konusunda çok ciddi derece beklentimiz var. Her sene çeşitli Türkiye dereceleriyle Alanya'nın gururu durumundayız ve bu sene birden fazla öğrencimizi ilk 100 içerisinde görmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda başta resim, satranç ve futbol turnuvalarında mutlak dereceler beklediğimiz doğrudur.” dedi.
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2893 Oy (%71)

  • Hayır : 1195 Oy (%29)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE