Alanya

Önce sağlık ve güvenlik

Alanya Belediyesi, çalışanlarına olası iş kazaları karşısında önlem almalarını sağlamak amacıyla iş sağlığı ve güvenliği semineri verdi.

Önce sağlık ve güvenlik

3 Kasım 2016 23:09
-A

+A

Alanya Belediyesi, çalışanlarına olası iş kazaları karşısında önlem almalarını sağlamak amacıyla iş sağlığı ve güvenliği semineri verdi. Alanya Belediyesi, çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği konularında farkındalık oluşturmak amacıyla eğitim semineri başlattı. Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı çalışan personellere yönelik yapılan eğitim semineri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Alanya Belediyesi İşyeri Hekimi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları tarafından verilen eğitimde, çalışma ortamında var olan risk etmenlerinin işçilere, işyerine ve çevresine verebileceği zararların önlenmesi konusu üzerinde duruldu. Mesleki risklerin önlenmesi, çalışanların sağlığının ve güvenliğinin korunması için risk ve kaza faktörünün ortadan kaldırılması ve çalışma ortamındaki sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için yapılan çalışmalar anlatıldı. İşyeri hekimi Sultan Özgen, işyeri temizliği, kişisel temizlik, meslek hastalıkları, ilkyardım gibi konularda çalışanlara bilgiler verdi. Alanya Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Gani Şahin “İş Sağlığı ve Güvenliği konusu yasal zorunluluktan öte insani bir meseledir. Onun için, iş kazası olduktan sonra değil, kaza olasılıklarını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz.” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2447 Oy (%73)

  • Hayır : 889 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE