Belediye

Öğrencilere hayvan sevgisi anlatıldı

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, hayvan sevgisi ve Veteriner Hekimlik konulu eğitim seminerlerini vermeye devam ediyor. Alanya Doğa Okulları’nda gerçekleştirilen seminerde öğrencilere belediyenin sahipsiz hayvanlara yönelik yaptığı hizmetlerin yanı sıra hayvanlara nasıl yaklaşılacağı hakkında da bilgiler verildi.

Öğrencilere hayvan sevgisi anlatıldı

5 Ekim 2017 17:38
-A

+A

 
 
VETERİNER HEKİMLİK MESLEĞİ ANLATILDI
 
Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ali Yavuz’un da, “Veteriner Hekimlik Mesleği” konulu kariyer sunumu yaptığı seminerde insanların hayvanlara yaklaşımı da anlatıldı. Öğrencilere hayvan besleme yöntemlerini de anlatan Yavuz, ‘Bugün  Doğa Okulu’nda öğrencilerimize sahipsiz hayvanlara yönelik belediyemizin uygulamalarını ve faaliyetlerini anlattık. Ayrıca gerçek hayvan severlerle çalışmalarımız devam ediyor. Alanya’da bulunan ilk, orta ve lise düzeyindeki bütün okullar istedikleri takdirde müdürlüğümüzün numarasından  bize ulaşarak seminer talebinde bulunabilirler. Öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
 
ÖĞRENCİLERE HAYVAN SEVGİSİ SUNUMU
 
Seminer programı kapsamında Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hekimi Hasan Eşit tarafından da  öğrencilere, hayvanlara yaklaşım, hayvan besleme yöntemleri, hayvan davranışları ve hayvan sağlığı konularını içeren bir sunum yapıldı. Sunumun ardından Veteriner Hekim Eşit, sokaklarda hayvanların da yaşam hakkı olduğunu ve sokak hayvanlarına yönelik yaklaşımlarda empati yetisinin önemli olduğunu belirtti.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2851 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE