Güncel

Kadınlar Plajı 100 bin TL'den 1 TL'ye düştü

Kadınlar Plajı 100 bin  TL'den 1 TL'ye düştü

17 Eylül 2017 20:32
-A

+A

Büyükşehir’in Cuma günü gerçekleştirilen Meclis toplantısında, Alanya Kadınlar plajının kirası CHP’li Meclis Üyesi Erkan Demirci’nin yaptığı itiraz sonucunda 100 bin TL'den 1 TL'ye düşürüldü.
 
Antalya Büyükşehir meclisinin Cuma günü gerçekleştirilen devam meclisinde Alanya Kadınlar plajını  kirasını 100 bin TL'den 1 TL'ye düşürdü. Antalya CHP Grup Sözcüsü Cansel Çevikol Tuncer ile Antalya Büyükşehir ve Alanya Belediyesi meclis üyesi olan CHP'li Erkan Demirci bu fiyatı 4 ay önce dile getirmişlerdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ‘’Kar gütmüyoruz, kamu zararı oluşmasın’’ dedi. Alanya Gazipaşa Uğrak Kadınlar plajının kirası 100 Bin TL’den 1 TL’ye düşürüldü.
‘MECLİS GÜNDEMİNE GETİRİLDİ
Gerçekleştirilen toplantıyla ilgili bilgi veren Meclis Üyesi Erkan Demirci, “Kamuoyu tarafından hatırlanacağı üzere 12.05.2017 tarihinde alınan 441 sayılı büyükşehir meclis kararı ile Alanya Uğrak Mahallesi’nde Kadınlar plajı olarak kullanılan 2 adet 6 m² büfe, 2 adet 25,52 m² WC, sökülüp takılabilir soyunma kabini, duş, gölgelik ve şezlong alanının ilk yıl bedeli 85000 TL+ KDV olmak üzere belediye şirketi EKDAĞ AŞ’ye kiralanması uygun görülmüştü. İlgili gündem maddesinde tarafımca söz alınarak tespit edilen bedelin çok yüksek olduğu, bu rakamın Alanya Kleopatra Plajı’nda dahi olmadığı, bu rakamla kiraya verilmesi durumunda belediye şirketinin zarara uğrayacağı ifade edilmiş ve bunun düzeltilmesi istenmişti. Söz konusu itirazıma büyükşehir belediye başkanımızca verilen yanıtta söz konusu alanın devletten (TVK) belli bir tutar karşılığında kiralandığı ve kira rakamının altında bir rakamla 3. Kişilere kiralanması durumunda belediyenin dolayısıyla kamunun zarara uğrayacağı ifade edilmiştir. Sonuç olarak yapılan müzakereler sonucunda itirazımıza rağmen oyçokluğu ile Uğrak kadınlar plajında yer alan büfe, wc, kabin ve şezlong alanının 85 bin TL+KDV Bedelle belediyemiz şirketi EKDAĞ AŞ’ye kiralanmasına karar verilmişti. Yine bilindiği üzere söz konusu meclis kararına müteakip, Uğrak’ta yer alan kadınlar plajı belediye şirketi EKDAĞ AŞ tarafından 3. Bir şahsa kiralanmış olup, plaj halen faaliyet vermeye devam etmektedir. Aradan geçen yaklaşık 4 ayın ardından Cuma günü yapılan büyükşehir meclis toplantısında konu yeniden meclis gündemine getirilmiştir” dedi. 
‘PLAJDAN HAFTA İÇİ 300, HAFTA SONU 500 KİŞİ FAYDALANIYOR’
Cuma günü gerçekleştirilen mecliste alınan kararı açıklayan Demirci şöyle konuştu: “Gündem maddesi görüşülürken yapılan müzakerelerde 85 bin TL+KDV bedelin çok yüksek olduğu, bunun çıkarılmasının mümkün olmadığı, belediye şirketinin bu rakamla kiralarsa zarar edeceği yönündeki uyarılarımız ve aynı dönemde sayın başkan tarafından verilen 85000 TL+KDV tutarından daha düşük bir rakama kiralarlarsa kamu zararı oluşacağı yönündeki yanıtı hatırlatılarak, şimdi 1 TL bedelle kiralama yapıldığı ve bu durumun önceki karar ile çeliştiği grubumuz tarafından ifade edilmiştir. Ayrıca tarafımca söz alınarak plajın EKDAĞ AŞ tarafından 3. Şahıslara kiraya verildiği, kiralama bedelinin kaç TL olduğu, şimdi alınan karar ile 85 bin TL+KDV olan kiralama tutarının 1 TL’ye düşürüldüğü, bu durumda EKDAĞ AŞ’nin maliyetleri düşeceğine göre 3. Şahıslara verilen plajın kira bedelinde indirim yapılıp yapılmayacağı, indirim yapılması durumunda işletmecinin de maliyetleri düşeceğinden bu durumun plajda ücretli verilen hizmetlerin ucuzlamasına yol açıp açmayacağı konuları sorulmuş olup, sayın başkan bu soruların muhatabının EKDAĞ AŞ. olduğunu belirtmiştir. Ayrıca yine sorum üzerine sayın başkan kadınlar plajından hafta içinde günde ortalama 300 kişinin, hafta sonlarında ise 500 kişinin faydalandığını belirtmiştir.” – Mert CANTÜRK 
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Avokado kralı TBMM’de

Avokado kralı TBMM’de

19:51 - 17 Kasım 2017

Sempozyum Alanya’da başladı

Sempozyum Alanya’da başladı

19:44 - 17 Kasım 2017

HEDEFLERE  ULAŞACAĞIZ

HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ

19:49 - 15 Kasım 2017

Mavi Bayrak başvuruları başladı

Mavi Bayrak başvuruları başladı

20:03 - 14 Kasım 2017

ALTERNATİF ŞART

ALTERNATİF ŞART

19:39 - 14 Kasım 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2883 Oy (%72)

  • Hayır : 1094 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE