Alanya

İlk prestij caddesindeki bisiklet yolu açılıyor

4 Milyon TL’lik yatırımla Alanya’nın ilk Prestij Caddesi olarak yeniden düzenlenen Alaiye Caddesi’nde oluşturulan 2 kilometre uzunluğundaki bisiklet yolu 11 Şubat Cumartesi günü düzenlenen törenle açılıyor.

İlk prestij caddesindeki bisiklet yolu açılıyor

7 Şubat 2017 19:40
-A

+A


2015 yılı Avrupa Superstock 600 şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu’nun adı verilen Alaiye Caddesi’ndeki bisiklet yolu hizmete açılıyor. Hacet Mahallesi’nde Prestij Caddesi olarak Alaiye Caddesi’nde oluşturulan 2.000 metre uzunluğundaki bisiklet yolu, 11 Şubat Cumartesi Günü düzenlenecek törenle Alanya halkının hizmetine açılacak.
YÜCEL: “ALANYA’YA BİSİKLET KÜLTÜRÜNÜ YERLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”
Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda meclis üyelerini ve vatandaşları 11 Şubat Cumartesi yapılacak Alaiye Caddesi’nin açılışına davet eden Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Tıpkı Engelsiz Kent Alanya projemiz gibi Alanya’yı bisiklet şehri yapmak istiyoruz.” dedi.  Tüm Alanya halkını bisikletiyle birlikte 11 Şubat Cumartesi günü saat 11.00’da Alaiye Caddesi kermes alanına beklediklerini belirten Başkan Yücel; “İnsanlara bisikleti sevdirmek ve bisiklet kültürünü aşılamak istiyoruz. Alanya’da 150 binin üzerinde araç var. Bunun 35-40 bini motosiklet. Ama bisiklet sadece çocuklarımızın kullandığı bir eğlence aracı. Biz bu araçların artık hem spor hem de taşıma amaçlı kullanılması için projeler geliştiriyoruz. İlk etap bu yoldan başladık. Bundan sonraki tüm uygulamalarımızda, altyapı ve yollarımızda engelsiz bir kent ve bisiklet yolları oluşturmaya bisiklet yolları oluşturmaya gayret göstereceğiz.” şeklinde konuştu.
Tüm bisiklet kullanıcılarının davetli olduğu açılış törenine Dünya çapında tanınan ve en başarılı Türk motosikletçilerinden olarak gösterilen Toprak Razgatlıoğlu, Kenan Sofuoğlu ve bisikletçiler de katılacak.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2891 Oy (%71)

  • Hayır : 1164 Oy (%29)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE