Alanya

Büyükhasbahçe’ye büyük yol projesi

Alanya Belediyesi 2017 yılı yatırım programı çerçevesinde kentin birçok mahallesinde yol yapım çalışmalarına devam ediyor.

Büyükhasbahçe’ye  büyük yol projesi

8 Şubat 2017 20:55
-A

+A

Kuzey Mahalleleri’nde yıllardır açılmayan imar yollarını bir bir hizmete sunan Alanya Belediyesi, Büyükhasbahçe Mahallesi’nde 15 metrelik imar yolunda çalışmalarını hızlandırdı.

Cikcilli, Mamadı, Büyükhasbahçe, Küçükhasbahçe ve Koçlar Sokak istikametinde Sevimler Cam önünden Çevre Yolu’na bağlantısı yapılacak olan 15 metre genişliğindeki imar yolu ile bölgenin yıllardır çözülmeyen yol sorunu çözülmüş olacak.
YÜCEL,”BÖLGEYİ AYAĞA KALDIRACAK”
Güney cephesinin güçlü istinat duvarı ile desteklendiği yol projesinde, dolgu ve hafriyat aşamasına gelindiğini ifade eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ”Bölgenin coğrafi durumu nedeni ile çok zorlu ve maliyetli bir çalışma yapıyoruz. Ama açacağımız imar yolu bölgeyi tabir yerindeyse ayağa kaldıracak. Aynı zamanda Küçükhasbahçe Yayla Yolu’ndan Mamadı üzerinden Doğu Mahallerine de transit geçişlerle araç trafiği açısından büyük bir rahatlama sağlayacak. Çalışmaların bir an önce tamamlanması için azami gayret gösteriyoruz. Bölge halkına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum ” dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2849 Oy (%74)

  • Hayır : 976 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE