Yaşam

Akustik Yumurta Sünger Farkı Nedir?

Yalıtım malzemesi olarak kullanılan süngerler içinde biçiminden dolayı yumurta sünger adını almış olan malzemeler aynı zamanda akustik anlamda faaliyet gösteren alanların sesten izole edilmesinde de kullanılabilmektedir.

Akustik Yumurta Sünger Farkı Nedir?

28 Ekim 2016 10:21
-A

+A

Yalıtım malzemesi olarak kullanılan süngerler içinde biçiminden dolayı yumurta sünger adını almış olan malzemeler aynı zamanda akustik anlamda faaliyet gösteren alanların sesten izole edilmesinde de kullanılabilmektedir. Daha çok stüdyolarda tercih edilen bu malzemeler aynı zamanda dışarıdan gelecek olan seslerin ayırt edilmesinde de önemli rol oynar.

Piramit Sünger Akustik Olabiliyor Mu?
Sünger tiplerinin hemen hemen hepsi yüksek derecede yalıtım sağlayabilen malzemeler olmaktadır. Bu konuda özellikle piramit sünger yüksek verimlilik sağlayan bir izolasyon malzemesi olduğu için sıklıkla tercih edilen bir yalıtım maddesi oluyor. Her alanda kullanılabilen bu malzemeler akustik özelliğe sahip olacak alanlarda da rahatlıkla kullanılabilirler.

Ses Yalıtımı  Ne Anlama Gelir?
Müzik sektörü, film sektörü gibi sürekli olarak ses projeleri üzerine çalışan yerler için ses yalıtımı çok önemli olmaktadır. Bu tür alanlarda ortaya çıkarılan projelerin en temiz şekilde kayıtlarının alınmasını sağlamak amacıyla ses yalıtımı adı verilen yalıtım malzemeleri kullanılabiliyor. https://www.adetasyapi.com/  adresindeki firmadan bu malzemeler hakkında daha detaylı bilgiler alınabilir.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2883 Oy (%72)

  • Hayır : 1096 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE