Siyaset

'Onun ne lastiği olduğunu bilmiyoruz'

CHP İlçe Başkanı Ali Takavut, bir kısım çevrelerin CHP'yi FETÖ ve PKK ile aynı torbanın içerisine sokmaya çalıştıklarını belirterek, "CHP'ye 'PKK'nın don lastiği' diyen zihniyet şimdi birinin arkasına takılmış, onun da ne lastiği olduğunu bilmiyoruz" dedi.

'Onun ne lastiği  olduğunu bilmiyoruz'

24 Kasım 2016 01:41
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı'nda haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Toplantının ardından gündemdeki konularla ilgili basın açıklaması da yapan CHP İlçe Başkanı Ali Takavut bir kısım çevrelerin CHP'yi Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ), IŞID ve PKK ile aynı torbanın içerisine sokmaya çalıştıklarını belirterek, kamuoyunun bu algı operasyonlarına karşı dikkatli olmalarını istedi. Takavut, "Oslo görüşmelerinde PKK ile aynı masada CHP mi vardı? Dolmabahçe Sarayı'nda beraber Çözüm Süreci dediler, bir metin hazırladılar, kamuoyunun gözünün içine baka baka teröristleri nasıl aklayacaklarını tartıştılar. 2010 yılında Diyarbakır'da 100 bin kişiye bölücü başı Abdullah Öcalan'ın gönderdiği mektubu CHP mi okuttu, yoksa AKP mi?" diye sordu.

'CHP HİÇ BİR TERÖR ÖRGÜTÜYLE İŞBİRLİĞİ YAPMAZ'
Takavut, açıklamasına şöyle devam etti: "Habur Sınır Kapısı'ndan ayağı şalvarlı, otobüslerin üzerine çıkardıkları PKK'lı teröristleri  alkışlattılar. Sonra da oraya devletin hakimini savcısını gönderip çadır mahkemeler kurdurup teröristleri akladılar. CHP'ye 'PKK'nın don lastiği' diyen zihniyet şimdi bunlarla görüşme yapan birinin arkasına takılmış, onun da ne lastiği olduğunu bilmiyoruz. CHP olarak bizler hiçbir terör örgütüyle asla işbirliği yapmadık. Siyasi geçmişimiz FETÖ'cülerle, PKK'lılarla, IŞİD'cilerle mücadeleyle geçti. CHP hiç bir terör örgütüyle, kimden ve nereden ne teklif gelirse gelsin, işbirliği yapmaz. CHP dev bir çınardır. Bu ülkenin CHP'ye ihtiyacı vardır. Bu ülkenin CHP gibi sosyal demokrat bir partinin yönetimine ihtiyacı vardır ve CHP'nin tüm kadroları ülkeyi yönetmeye hazırdır." Başkan Takavut ayrıca 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tüm öğretmenlerinde bu özel günlerini kutlamayı ihmal etmedi. - Mert CANTÜRK
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

'Ak Gençlik bizi memnun ediyor'

'Ak Gençlik bizi memnun ediyor'

20:52 - 4 Aralık 2016

BBP istişare yaptı

BBP istişare yaptı

20:48 - 4 Aralık 2016

Çavuşoğlu: Biz kardeşiz

Çavuşoğlu: Biz kardeşiz

20:43 - 4 Aralık 2016

Özel bireylere 'özel' gezi

Özel bireylere 'özel' gezi

23:13 - 2 Aralık 2016

Asenalar boş durmuyor

Asenalar boş durmuyor

22:57 - 2 Aralık 2016

Toklu 13 İl'den sorumlu oldu

Toklu 13 İl'den sorumlu oldu

22:51 - 2 Aralık 2016

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2386 Oy (%73)

  • Hayır : 878 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE