Güncel

YILDIZLILAR DOLACAK!

Ramazan Bayramı’ndaki doluluklar üzerine konuşan turizmciler, talebin genellikle yüksek yıldızlı oteller yönünde olduğunu aktardı. ALTİD Başkanı Burhan Sili %80-90; TÜRSAB Alanya BYK Başkanı Suat Çavuşoğlu ise düşük fiyatı verenlerin %100, yüksek fiyatlıların %80 doluluk oranına ulaşacağını söyledi.

 YILDIZLILAR  DOLACAK!

15 Haziran 2017 21:09
-A

+A

Rusya'da gelen hacimli satışlar ve Avrupa'daki son dakika satışlarının etkisiyle dolulukların arttığı konaklama sektörünün, bayramda yüksek doluluğa ulaşması bekleniyor. TÜROFED Başkanı Osman Ayık, ''Bayramda otellerin dolulukları yüzde 100'ü bulacak. Temmuz ağustos dönemi için de yüzde 90 dolulukların yakalanacağını öngörüyoruz. Tesise göre farklılık gösterse de dolulukların yüzde 65'i yabancı, kalanı da yerli turistten sağlanıyor” dedi. 

TERCİH 4-5 YILDIZLI OTELLERE
Ayık, geçen yıl açılmayan otellerin birçoğunun bu yıl kapılarını açtığını, Avrupa'da son dakika satışlarının hareketlendiğini ve ilişkilerin düzelmesi halinde sezonun kasıma kadar uzayabileceğini ifade etti. ALTİD Başkanı Burhan Sili, “Rus pazarı ile birlikte Ramazan Bayramı’nda doluluk oranı Alanya'da yüzde 80-90'ları bulacaktır. 4-5 yıldızlı oteller tercihte öncelikli olarak seçiliyor. O yüzden yüksek yıldızlılar daha fazla doluluk oranı yakalayacaklar. Ama diğer tesislerimizde de doluluk olacak. Bölge ortalamasına vurursak da yüzde 70-80'leri bulacağını düşünüyorum” dedi. 

YÜKSEK YILDIZ, DÜŞÜK FİYAT!
TÜRSAB Alanya BYK Başkanı Suat Çavuşoğlu, gelecek hafta sonu başlayacak Ramazan Bayramı’nda yüksel yıldızlı otellerde yüksek doluluk oranı yakalanacağını ancak 3 ve daha düşük yıldızlı otel ve apartların bayramı boş geçireceğini söyledi. Ağırlıklı talebin 4 ve 5 yıldızlı otellere yöneldiğini aktaran Çavuşoğlu, “Özellikle en çok talebi ise Antalya bölgesinde Kundu, Belek, Boğazkent, Side ve Alanya görüyor. Ayrıca bu bayramda doluluk oranı fiyat endeksli olarak belirlenecek. Düşük fiyatı veren oteller %100 doluluk oranına ulaşırlar. Yüksek fiyat verenler ise %80'lerde geçirirler” dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2851 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE