Alanya

Yeni hal önemli bir ticaret alanı olacak

10 Aralık’ta temeli atılacak Toptancı Hali’nde temel atma hazırlıkları devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Güney, halin tamamlanması ile Alanya’nın önemli bir ticaret alanına kavuşacağını söyledi.

Yeni hal önemli bir  ticaret alanı olacak

29 Kasım 2016 22:14
-A

+A

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi gerçekleştirilen ve 68 milyon liralık Toptancı Hali’nin temel atma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, temel atma için hazırlıkların sürdüğü Türkler’deki inşaat alanında incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Alanya’nın en büyük sorunlarından biri olan hal sorununu bu büyük yatırımla çözeceklerini belirten Güney, “Yaklaşık 160 dönüm arazi üzerine inşa edilecek hal projesi çevresindeki 90 dönümlük arazinin de katılımının sağlanmasıyla 250 dönümlük bir arazi üzerine kurulacak. Son teknoloji ile yapılacak bu hal üreticinin, komisyoncuların ve tüccarların bir araya geleceği önemli bir ticaret alanı olacak. İki yıl içinde tamamlanacak bu hal projesiyle Alanya’ya büyük bir yatırımı kazandırmış olacağız “ dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2848 Oy (%74)

  • Hayır : 975 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE