Eğitim

Yeni Alanya Temel Lisesi, 'Üniversite Tercih Merkezi' kurdu

Yeni Alanya Temel Lisesi,  'Üniversite Tercih Merkezi' kurdu

12 Temmuz 2017 02:52
-A

+A

Eğitimde yaptığı başarılı çalışmalarla Alanya'da adından sıkça söz ettiren Özel Yeni Alanya Temel Lisesi, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, üniversite tercihi yapacak öğrenciler için kurum içerisinde 'Üniversite Tercih Merkezi' kurdu. 
 
Özel Yeni Alanya Temel Lisesi, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, üniversite tercihi yapacak öğrenciler için kurum içerisinde 'Üniversite Tercih Merkezi' kurdu. Kurum öğretmenleri tarafından öğrencilere başarı puanlarına göre tercihlerinde istedikleri üniversite, okumak istedikleri alanlar gibi konularda danışmanlık hizmeti veriliyor.
'TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ'
Yapılan çalışmayla ilgili bilgi veren Özel Yeni Alanya Temel Lisesi Müdürü Yümni Can, "1987 yılından beri her yıl tercih merkezi kurulur. Bu sene özel olarak İstanbul Aydın Üniversitesi ile birlikte ortaklaşa hareket ediliyor. Geçen sene 2016 LYS'de yüzde 96'lık bir başarı elde edildi. Bu sene daha fazlasını istiyoruz. Bu sene Özel Yeni Alanya Temel Lisesi olarak kurumumuzun içerisinde tercih merkezi kurduk. Öğrencilerimiz buraya gelerek tercihlerini yapabilirler. Üniversiteye hak kazanan tüm öğrencilerimizi bekliyoruz" dedi. - Mert CANTÜRK 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2741 Oy (%75)

  • Hayır : 932 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN