MATEMATİK ÖZEL DERS İLE LİDER MATAMATİK

MATEMATİK ÖZEL DERS İLE LİDER MATAMATİK

06 Şubat 2019 Çarşamba 16:28
MATEMATİK ÖZEL DERS İLE LİDER MATAMATİK

Tüm çocuklarımızın geleceklerini parlak şekle çevirmek için https://lidermatematik.com/ adresi desteklerini sunuyor. Artık matematik korkusuna son. Çocukların matematikteki eksiklikleri acil olarak tespit edilerek ona odaklanılmaktadır.   

Matematik özel ders birebir ilgilenmelerle takılan tüm hususları açığa kavuşturmaktadır. Aslında şunu itiraf etmek gerekir ki; özel matematik dersleri çocuğun geleceğine yatırım yapmaktır.

Matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmek, matematiğin hayattaki yerini ve önemini kavrayabilmek, varlıklar arasındaki temel ilişkileri kavrayabilmek, günlük hayatta gerekli olan zihinsel hesaplama becerisini kazanabilmek maksadıyla gerekli tüm çabalara ortak olmak gerekiyor. Böylece arzu edilen durumlar belli bir süre gerçekleşecektir.

 Problem çözme yeteneğini geliştirmek, problem kurma yeteneği edinmek,  günlük hayatta kullanılan ölçü, grafik, plan, çizelge ve cetvelden yararlanabilmek,  günlük hayatta kullanılan temel işlemlerin becerisini kazanabilmek için matematik olmazsa olmazlar içerisindedir.

Sosyal yaşantımızda kullanılan bilgi ve becerilerin her yerde ve günlük hayatta kullanma yeteneğini geliştirmek,  hatta ve hatta basit cebirsel işlem becerisi kazanabilmek için matematik hayatımızın vazgeçilmezleri arasındadır.

Çözümleme yapmak, tümdengelimli düşünme, tümevarım ile düşünme, her iki yoldan birlikte düşünme yeteneği kazanabilmek için bile matematik gereklidir.

İnceleme, araştırma, yorum yapma, öğrenilenleri şema haline koyma, düzenli, dikkatli, sabırlı olma, açık ifade etme becerisi ve alışkanlığı kazanabilmek,  araştırma merakına sahip olma peşin hükümden kaçınma, yerinde karar verebilmek, yaratıcı ve eleştirici düşünme yeteneği geliştirebilme gibi hususlar matematik paralelinde olacak işlerdir.

Matematiği günlük hayatta karşılaşılan problemleri çözmeye yarayacak şekilde hayata geçirmek önemlidir. Çevremizdeki yapılar geometrik şekiller ve örüntülerle kaplıdır. Gazete, dergiler ve televizyondaki ekonomi programlarında sıkça harita, tablo ve grafiklerle karşılaşıyoruz. Ölçme araçlarıyla alışverişlerimizde karşılaşmayan yoktur. Sayı kavramları günlük hayatın her alanında yer almaktadır. Matematiği etkili ve yararlı şekilde kullanabilmek için sadece matematiksel kavramları bilmek yeterli olmamaktadır. Var olan bu kavramları anlamak, yorumlamak, karşılaştırmak için kazanılması gerekli olan becerilere ihtiyaç vardır. Diğer bir deyişle matematik öğretimin temel amacı sadece kavramsal bilgi vermek değildir. Aksine bilgi öğrenmeyi sağlayacak bazı önemli becerilerin kazandırılmasını amaçlanmaktadır. Bunun için gerekli çabalar gösterilerek hedefe koşulmaktadır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner12

banner65

banner11

banner64