Güncel

Yabancılar Meclisi’nden ALKÜ’ye erasmus desteği

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi, Alanya Alaaddin Keykubat Ünivesitesi (ALKÜ) bünyesinde eğitim gören yabancı öğrencilerin sayısının arttırılması için ALKÜ’ye destek sözü verdi.

Yabancılar Meclisi’nden  ALKÜ’ye erasmus desteği

6 Şubat 2017 20:51
-A

+A

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi aylık olağan toplantısını Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantıya, üniversitenin Erasmus programıyla ilgili bilgi vermek üzere Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, Yrd. Doç. Dr. Manolya Eser Öner, Yrd. Doç. Dr. Fatih Tekbacak, Özel Kalem Müdürü Hadi Cantemur, Uluslararası İlişkiler Uzmanı Petek Özsoy da katıldı.

ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, üniversitenin bölümleri, faaliyetleri, eğitim kadrosu, öğrenci etkinlikleri ve Erasmus programıyla ilgili Yabancılar Meclisi Üyelerine sunum yaptı. Alanya’nın bir dünya şehri olduğunu belirten Prof. Dr Güneş, ALKÜ’nün eğitim kadrosu ve fiziki yapısıyla dünyanın her ülkesinden öğrenci ağırlayacak kaliteli bir üniversite olduğunu belirtti. Güneş, üniversiteyi tanıttıktan sonra üniversite bünyesindeki yabancı öğrenci sayısını arttırmak için üyelerden destek istedi.
Toplantıyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, ALKÜ bünyesindeki yabancı öğrenci sayısını arttırmak için üniversiteye destek olacaklarını söyledi.

Karaoğlu; “ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş üyelerimize üniversite hakkında bilgiler verdi. İnşallah önümüzdeki yıllarda Yeni Alanyalıların sayısını arttırdığımız gibi Yeni Alanyalı Öğrencilerin de sayısını arttırmak için çalışacağız. Daha çok destek vereceğiz. Gönüllülük esasıyla çalışan meclisimiz Türkiye’de bir ilk olmayı başardı. Gündeme bu şekilde oturdu ve faaliyetlerini de bu şekilde sürdürüyor” dedi. – Kemal Cengiz
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Türel, 2019'un startını verdi

Türel, 2019'un startını verdi

20:12 - 20 Ağustos 2017

YAYLADA KAÇAK AVI

YAYLADA KAÇAK AVI

20:58 - 20 Ağustos 2017

'Nifak cinayetten kötüdür'

'Nifak cinayetten kötüdür'

19:19 - 18 Ağustos 2017

Gedevet'e kapalı pazar sözü

Gedevet'e kapalı pazar sözü

19:28 - 18 Ağustos 2017

'Hizmet yağdırmaya  devam edeceğiz'

'Hizmet yağdırmaya devam edeceğiz'

19:36 - 18 Ağustos 2017

Başkanlara  açıklama yasak

Başkanlara açıklama yasak

19:31 - 18 Ağustos 2017

Kurban Bayramı'nda 53  bin personelle denetim

Kurban Bayramı'nda 53 bin personel…

19:27 - 18 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2771 Oy (%74)

  • Hayır : 951 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN