Antalya

Vergisini zamanında ödeyene yüzde 5 ödül

Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının (ATSO) 2015 yılında en fazla vergi ödeyenler ile döviz kazandırıcı ve istihdam sağlayıcı faaliyetlerde bulunan firmaları ödüllendirdiği, 2016 Geleneksel Ödül Töreni ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda yapıldı.

Vergisini zamanında  ödeyene yüzde 5 ödül

27 Kasım 2016 23:14
-A

+A

Törende konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberlik içinde başarıya gidilebileceğini belirterek, Türkiye’de başarılı olan şehirlerinden hepsinde birliktelik olduğunu kaydetti. Antalya’da bir sorun karşısında hangi fikir ve düşüncede herkesin bir araya gelmesinin önemli olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, bunun ardından marka şehir olunabildiğini dile getirdi.

"VERGİSİNİ DÜZENLİ ÖDEYEN ÖDÜLLENDİRİLECEK"
Finansman ve vergi konusunda iki hafta önce Maliye Bakanı tüm mevzuatı ele aldıklarını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, “2010’dan bu yana dile getirdiğimiz konu var. Vergisini ödemede güçlük çeken arkadaşa yönelik kolaylık çıkartıyor. Ama diğer taraftan vergisini düzenli ödeyen arkadaşlarımız için hiç mi düzenleme olmayacak. Vergisini düzenli ödeyen ödüllendirilecek. Maliye Bakanı talimatı verdi. Çok yakında bu müjdeyi duyacağız. Yüzde beşlik ödül düzenlensin” dedi.

“DAMGA VERGİSİ TEK NÜSHA İÇİN ÖDENECEK”
Damga vergisinin kaldırılmamasını eleştiren Hisarcıklıoğlu, “Damga vergisi çağ dışı kalmış bir vergi. Dünyada yok. Hangi vergi çıkarsa o üstünüzde kalıyor. Bunun tamamen kaldırılmasını istedik. Hayvanlara damgalamak üzere konan bir vergi. Her attığımız adımda, her yazdığımız kağıtta damga vergisi ödemek zorundaydık, taleplerimiz sonucunda sadece tek bir nüsha için damga vergisi ödenecek. Tamamen kaldırılması için uğraşıyoruz” dedi.

"KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ŞİRKETLER İÇİN FAİZ DÜŞÜYOR"
Küçük orta ölçekli şirketlerin krediye ulaşmakta çektiği zorluk hakkında da konuşan Hisarcıklıoğlu, “Bu kapsamda TOBB olarak, parmağımızı taşın altına koyuyoruz. Üyelerimizin KOBİ’lere uygulanan faizler büyük işletmeler arasında farklılık arz ediyor. Küçük orta ölçekli uygulanan faizler yüzde 15’ ler 18‘ler seviyesinde. Bunların yüzde 9.9 olacağı müjdeyi sizlere duyuracağız. Bankalar üzerinden kredi alabilecek noktadaysa krediye ulaşabilecekler. Kredi Garanti Fonunu da bir kaldıraç gücünü kullanacağız” diye konuştu. Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak Antalya’ya 7 milyonluk maliyetle 14 derslikli bir fen lisesini 2017 yılında kazandıracaklarını kaydetti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Meclis salonu dualarla açıldı

Meclis salonu dualarla açıldı

00:19 - 10 Aralık 2016

 45 hekim ihraç edildi

45 hekim ihraç edildi

00:36 - 8 Aralık 2016

Kayıp tüketici lehine oldu

Kayıp tüketici lehine oldu

22:20 - 5 Aralık 2016

Ruslarla dostluk  7. kez pekişti!

Ruslarla dostluk 7. kez pekişti!

21:44 - 5 Aralık 2016

Türel’den Alanya’ya müjde

Türel’den Alanya’ya müjde

21:00 - 4 Aralık 2016

Kitap okuyana tiyatro bileti

Kitap okuyana tiyatro bileti

20:10 - 4 Aralık 2016

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2393 Oy (%73)

  • Hayır : 882 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE