Güncel

Vergi indirimleri talebi tetikleyecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, ÖTV ve KDV indirimleri konusunda yaptığı açıklamada, "Bir süreden beri ertelenen dayanıklı tüketimi mallarına talebi tetiklemesini bekliyoruz" dedi.

Vergi indirimleri  talebi tetikleyecek

5 Şubat 2017 20:10
-A

+A


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) M. Rifat Hisarcıklıoğlu, vergi indirimlerine ilişkin bir açıklamada bulundu. "Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’a son günlerde piyasada canlanmayı sağlamak üzere açıkladığı vergi indirimleri için Türk özel sektörü adına teşekkür ediyoruz" diyen Hisarcıklıoğlu "Bir süreden beri hem TOBB olarak, hem de oda ve borsalarımız olarak dile getirdiğimiz bu indirimlerin hayata geçmesi iş dünyamızı son derece memnun etmiştir" ifadelerini kaydetti.
Açıklamasında beyaz eşya ve mobilya sektörlerine getirilen ÖTV ve KDV indirimlerine değinen Hisarcıklıoğlu, "Bir süreden beri ertelenen dayanıklı tüketimi mallarına talebi tetiklemesini bekliyoruz. Ayrıca, emlak satışlarında damga vergisinin kaldırılması inşaat ve gayrimenkul sektöründe uzun süreden beri dile getirdiğimiz sorunlu bir vergi uygulamasının tarihe karışmasını sağlayacaktır. Maliye Bakanımızın bugün açıkladığı vergisini düzenli ödeyenlere 5 puanlık vergi indirimine ilişkin hazırlık da iş dünyamızın yıllardır umutla beklediği bir gelişmedir. Bu konudaki müjdeyi de en kısa zamanda beklediğimizi belirtir, tüm bu indirimler için Türk özel sektörü adına hükümetimize bir kez daha teşekkür ederiz."
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Alkol yasağına kim ne dedi?

Alkol yasağına kim ne dedi?

20:27 - 28 Nisan 2017

Elektrik kesintisi var

Elektrik kesintisi var

21:11 - 28 Nisan 2017

‘MANİPÜLE  EDİLİYOR!’

‘MANİPÜLE EDİLİYOR!’

21:04 - 28 Nisan 2017

RUSYA'DAN TALEP PATLAMASI

RUSYA'DAN TALEP PATLAMASI

23:48 - 26 Nisan 2017

FORMÜL BULUNDU

FORMÜL BULUNDU

23:46 - 26 Nisan 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2563 Oy (%74)

  • Hayır : 918 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE