Siyaset

Vatan'dan AK Parti ve CHP'ye rejim notu

Vatan Partisi İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu, AK Parti ve CHP’yi ziyaret etti. Partisinin TBMM’de görüşülen Başkanlık Sistemi'ni getirecek olan anayasa değişikliği hakkında görüşlerini iktidar ve ana muhalefet partisi ilçe başkanlarına ileten Kurtoğlu'nun ilk durağı AK Parti İlçe Teşkilatı oldu.

Vatan'dan AK Parti  ve CHP'ye rejim notu

5 Ocak 2017 19:54
-A

+A

 Burada İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ile görüşen Kurtoğlu, daha sonra CHP'ye geçerek İlçe Başkanı Ali Takavut'a mektup verdi. Türkiye'nin içinden geçtiği sürecin Milli Seferberlik şartları taşıdığını söyleyen Kurtoğlu, milli seferberlik için güçlü Meclis ve güçlü hükümet gerektiğini, bu zorlu süreçte anayasa değişiklik önerisinin seferberlik şartlarını ortadan kaldırdığını ve bu değişiklikten derhal vazgeçilmesi gerektiğini vurguladı.

'BİR VATAN SAVAŞI İÇİNDEYİZ'
Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in tüm milletvekillerine gönderdiği anayasa değişikliğiyle ilgili görüşlerini ilettiği mektubu Berberoğlu ve Takavut'a verdiklerini söyleyen Kurtoğlu, "Önümüzdeki süreçte ABD ile savaşta birlikte hareket edilmesi gerektiğini, Başkanlık Sistemi gibi halkımızı bölen unsurlardan vazgeçilmesi gerektiğini, ancak bu şartlarda Milli Seferberlik‘in uygulanabileceğini vurguladık” dedi. MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan’ı da ziyaret etmek istediklerini ancak yoğun olan Türkdoğan'a ulaşamadıklarını söyleyen Kurtoğlu, "Vatan Partisi, Türkiye'nin zorlu bir yıla girdiğini tespit ediyor. Bir vatan savaşı içindeyiz. Karşıda Amerika gibi bir kuvvet var. ABD'yle yalnızca sınır ötesinde değil, iç cephede de savaşıyoruz. Bu savaştan yumruğu karanlığa sallayarak başarıyla çıkma şansımız yok" diye konuştu.
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2888 Oy (%72)

  • Hayır : 1118 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE