Antalya

Validen tarih ve turizm turu

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Manavgat’ta Side Müzesi ve Side Antik Kentinde incelemelerde bulunarak Belediye Başkanı Şükrü Sözen’den brifing aldı.

Validen tarih ve turizm turu

8 Ocak 2017 19:40
-A

+A

 Antalya Valisi Münir Karaloğlu gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Manavgat ilçesini ziyaret etti. Vali Karaloğlu’nu antik kent Side’nin girişinde Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat-Side Turistik Otelciler Birliği Derneği Başkanı (MASTOB) Cengiz Haydar Barut ve protokol karşıladı. Vali Karaloğlu, ilk olarak Side Müzesi’ni gezdi. Karaloğlu müzede Side ve çevresinden çıkarılan Helenistik, Roma ve Bizans Dönemi eserlerini büyük bir dikkatle inceledi. Burada Müze Müdürü Güner Kozdere’den bilgiler alan Vali Karaloğlu, Side’nin tarihini son derece önemsediğini belirtti. Vali Karaloğlu, Side Antik Tiyatrosu’nda da incelemelerde bulundu.
Vali Karaloğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Manavgat Belediyesi Side Ek Hizmet Binası’na geçti. Başkan Şükrü Sözen, Vali Karaloğlu’na sinevizyon ve görsel sunum eşliğinde bir süre önce başlattığı Antik Side Kentsel Tasarım Projesi ile ilgili bilgiler aktardı. Vali Karaloğlu, Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile ortaklaşa üretilen projeyi beğendiğini dile getirdi. Başkan Sözen daha sonra 2016-2017’de yatırım programına aldığı ve hayata geçireceği projeleri anlattı. Bütün projeleri dikkatle dinleyen Vali Karaloğlu, projelerin bazılarının Manavgat Kaymakamlığı ile ortaklaşa yürütülebileceğini söyledi. Vali Karaloğlu, Side’de Liman Meydanı’ndan başlayan proje alanına giderek yerinde incelemeler yaptıktan sonra Manavgat’tan ayrıldı.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2851 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE