Alanya

Üye aidatlarına yine zam yok!

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, 2016 yılı son olağan meclis toplantısı dün ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. ALTSO Meclisi’nde geçtiğimiz 3 yılda olduğu gibi gelecek yıl da üye kayıt ve aidat ücretlerine zam yapılmazken, 2017 yılı denk gelir-gider bütçesi, 5 milyon 150 bin TL olarak kabul edildi.

Üye aidatlarına  yine zam yok!

27 Aralık 2016 21:30
-A

+A


Meclis Başkanı Metin Atalay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yönetim kurulu faaliyetleri konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi. Başkan Şahin ayrıca, geçtiğimiz 3 yıl da olduğu gibi bu yıl da oda kayıt ücreti ve aidatlara zam yapılmayacağını müjdeledi. Başkan Şahin, “Göreve geldiğimiz günden bu yana üye kayıt ve aidatlarına zam yapmadık. Bu konuda da elimizi taşın altına koyuyoruz ve 2017 yılı içinde üye kayıt ve aidatlarına zam yapmıyoruz” dedi. Konuşmasının başında meclis üyelerinin geçtiğimiz Mevlit Kandili’ni ve yeni yılını kutlayan Şahin, “Öncelikle üyelerimizin ve tüm halkımızın Mevlit Kandili’ni kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. 2017 yılının ise huzurun, başarının, sağlığın, bölgesel kalkınmanın yaşandığı bir yıl olmasını temenni ediyorum.” dedi.
ŞAHİN: “ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”
Oda yönetim kurulu faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Şahin, 2016 yılının da genel bir değerlendirmesini yaptı. Başkan Şahin, “2016 yılında ülke çapında ekonomimizi etkileyen çeşitli sorunlar yaşadık. Yaşanan olumsuzlukların da doğal olarak turizm kenti olan Alanya’mıza yansımaları oldu. ALTSO olarak bu olumsuzlukların üyelerimize yansımalarını azaltmak için çeşitli projeler düzenledik, toplantılar gerçekleştirdik. Acil önlem planları yaptık. Oda başkanlarımızla bir araya gelerek, yerel yönetimlerden üyelerimize mevzuat çerçevesinde vergi kolaylığı istedik. Alanya’mızın gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun önderliğinde bakanlarımızla görüştük. Bakanlarımızla yaptığımız görüşmelerde, yakıt desteğinden, SGK indirimine kadar birçok konuda destek istedik. ALTSO olarak bu zor günlerde üyelerimiz için elimizi taşın altına koyduk. Bundan sonraki süreçte de elimizden gelen her türlü çabayı gösterip, üyelerimiz için proje yapacağız” dedi.
ŞAHİN: “HALİMİZİN TEMELİNİ ATTIK”
Türkler Mahallesi Gökçeler mevkiine temeli atılan Yeni Toptancı Hali’ni değerlendiren Başkan Şahin, “Odamız öncülüğünde projesi hazırlanan toptancı halimizin temelini attık. Göreve geldiğimiz zaman hal komisyoncusu ve tüccarı olan üyelerimiz yapımı düşünülen yeni toptancı hali konusunda bizleri görevlendirmişti. Bizler de üyelerimizden aldığımız güçle halde faaliyet gösteren üyelerimiz ile hiç ara vermeden çalışmalarımız sürdürdük ve projeyi Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na teslim ettik. Sorunlardan kaçmadık. Üyelerimizin istediği gibi projeyi çizdirdik. Sonunda da üyelerimiz istediği şekilde projemiz ortaya çıktı. 10 Aralık 2016 Cumartesi günü de projemizin temelini attık Bundan sonra da projenin inşaat çalışmalarını yakından takip edeceğiz. Ben tekrar yeni toptancı halimizde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi. ‘Alanya’da Alışveriş Var’ projesi hakkında da bilgi veren Başkan Şahin, “Alanya’mızda durgun ekonomiyi canlandırmak için düzenlediğimiz Alanya’da Alışveriş Var projemize rekor katılım oldu. 77 gün süren projenin sonunda yapılan çekilişe, 95 milyon katılım hakkı elde edildi” dedi. Türkiye-Rusya Ortak Stratejik Planlama Grubu 5’inci Toplantısı kapsamında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un da Alanya’ya geldiğine vurgu yapan Başkan Şahin, “Alanya’mız için müthiş bir tanıtım oldu. Toplantının Alanya’mızda düzenlenmesini sağlayan Alanya’mızın gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi. Başkan Şahin, Alanya Eski Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven, Letonya Büyükelçisi Peteris Karlis Elferts, ALTİD ve İTÜ KKTC Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya’nın ALTSO’ya yaptığı ziyaretlerden de bahsetti. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında düzenlenen Akdeniz Bölge Toplantısı’na da katıldığını açıklayan Başkan Şahin, “Toplantıda TOBB Nefes Kredisi ve Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nun tedbir paketiyle ilgili de görüş alışverişinde bulunduk” dedi.
ŞAHİN PLAKET TAKDİM ETTİ
Başkan Şahin, meclisin dilek ve temenniler bölümünde şirket değişikliği sebebiyle meclis üyeliği düşen Ahmet Dayanç ve Mustafa Doğan’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
bozoglu 28 Aralık 2016 22:12

Mujdeye bak mujdeye ya bu adamlar ne is yapar neyin uywligi ne ise yarar bu altso bos bos bos

Cevapla
Alanya Aşevi hizmette

Alanya Aşevi hizmette

20:56 - 16 Ağustos 2017

 Gevne’de  şenlik var

Gevne’de şenlik var

20:52 - 16 Ağustos 2017

İşaret diliyle engelsiz hizmet

İşaret diliyle engelsiz hizmet

20:32 - 15 Ağustos 2017

Yaralı dağ keçisi  korumaya alındı

Yaralı dağ keçisi korumaya alındı

20:14 - 14 Ağustos 2017

 Gevne’ye davetlisiniz

Gevne’ye davetlisiniz

20:03 - 14 Ağustos 2017

Nostalji ve lezzet bir arada:    Yeşilçam Kahve Evi

Nostalji ve lezzet bir arada: Ye…

20:01 - 14 Ağustos 2017

‘Öykü' için  umut doğdu

‘Öykü' için umut doğdu

20:59 - 10 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2767 Oy (%75)

  • Hayır : 947 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN