Eğitim

Üniversite kenti için desteklerimiz sürecek

Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi 2016-2017 akademik yılı açıldı. Açılış törenine katılan Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya’nın üniversite kenti olması ve AHEP Üniversitesi’nin daha da gelişmesi için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

Üniversite kenti için  desteklerimiz sürecek

6 Ekim 2016 23:27
-A

+A

Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi 2016-2017 akademik yılı açıldı. Açılış törenine katılan Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya’nın üniversite kenti olması ve AHEP Üniversitesi’nin daha da gelişmesi için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

Yabancı dille eğitim yapan AHEP’in yeni akademik yılı açılış töreni üniversitenin Mor Salonu’nda yapıldı. Törene Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Melike Nazifoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve öğrenciler katıldı. Açılış konuşmasını yapan AHEP Rektörü Prof. Dr. Erol Sayın, “Her yıl giderek öğrenci sayımız artıyor. Çok zorluklar aşarak bugünlere geldik. Burası vakıf üniversitesi ruhuna en uygun üniversite. Üçüncü yılımıza girerken 3 bölümümüz öğrenci almış durumda. Yeni 3 bölümümüz açılış izni aldı. Gelecek yıl bu bölümler de kılavuzda olacak. Geriye 3 bölümümüz kalacak. Bugüne kadar vizyonumuzdan bir sapma olmadı. Bu yıl mutlu olduğumuz bir başka gelişme mimarlık yüksek lisans programımızın açılmış olması. Vizyonumuzda 4 yüksek lisans, 2 doktora programımız var. Sinerji ana felsefemiz oldu. Kent içinde yer almamız da bu sinerji ilkesinden kaynaklanıyor. Kampüs yapmanın ve işletmenin maliyeti yüksek. YÖK’ü ikna etmek için epey mücadele ettiğimizi bugün gibi hatırlıyorum. Savunmamız şöyle oldu ve öyle kabul ettirebildim. Alanya’nın kendisi bir kampüs dedik. Bu yalan değil. Güzel, tarihi olan bir kentte öğrencilik yapıyorsunuz” dedi.
KAYMAKAM TANRISEVEN: SENEYE DAHA DA GELİŞECEĞİZ
Alanya HEP Üniversitesi’nin daha da gelişerek yoluna devam edeceğini belirten Kaymakam Tanrıseven, “Göreve başladığımda Kaymakamlık ile nasıl ilgileniyorsam, üniversitemizle de o kadar ilgileneceğimi söyledim. Sadece Lisans değil, bu yıl yüksek lisans eğitimini de başladık. Yeni bölümlerin de öğrenci almasıyla seneye daha da gelişerek yolumuza devam edeceğiz” dedi. Alanya’da öğrenci olmanın ayrıcalık olduğunu belirten Tanrıseven, “Yılda 3 milyonun üzerinde turist ağırlayan, turizmin göz bebeği olan Alanya’da öğrenci olmak ayrıcalıktır. Amacımız Alanya’yı Üniversite kenti yapmak. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesinin her türlü sorunları ile ilgilendik ve ilgilenmeye devam edeceğiz. Alanya HEP Üniversitesi tam anlamıyla bir Vakıf Üniversitesidir. Kar amacı gütmüyoruz. Asıl amacımız, öğrencilerimizin iyi bir eğitim görmesi. Alanya’da öğrenci sayısının artması için de çalışacağız. Öğrencilerin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Velilerimizin içleri rahat olsun. Çocukları, Devletin himayesinde emin ellerde” dedi.
PROF. TAPTIK’TAN ÖĞRENCİLERE İLK DERS
Protokol konuşmalarının ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Öğrenci Dekanı Prof Dr. Yılmaz Taptık, 2016-2017 akademik açılış yılı dersini verdi. Taptık, üniversite eğitimine farklı bir bakış: tespitler, öneriler konusunda bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından AHEP 2016-2017 eğitim öğretim yılı açılış töreni Alanya HEP Üniversitesi bahçesinde piyano dinletisi ve çeşitli ikramlarla son buldu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2844 Oy (%74)

  • Hayır : 974 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE