Eğitim

ULUSLARARASI OLMA YOLUNDA

ULUSLARARASI  OLMA YOLUNDA

19 Eylül 2017 20:21
-A

+A

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi (ALKÜ), yabancı uyruklu öğrencilere yönelik ünversiteyi ve Alanya’yı tanıtan oryantasyon programı gerçekleştirdi. 
 
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, bu yıl öğrenime başlayan ve halen öğrenimlerine devam etmekte olan yabancı uyruklu öğrenciler için oryantasyon program gerçekleştirdi. ALKÜ İşletme Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, ALKÜ Erasmus Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Sezin Zengin Martinez, ALKÜ Yabancı Öğrenciler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yakup Arı, ALKÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Kamran Hashemi, Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu ve Yabancılar Meclisi Üyeleri’nin yanı sıra yabancı uyruklu öğrenciler katıldı. Ayrıca etkinlikte, ALKÜ İşletme Fakültesi Yrd. Doç. Dr.  Namık Hüseyinli, Türkiye’de öğrenciyken yaşadığı deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. 
Programda yabancı uyruklu öğrencilere ALKÜ’nün hedeflerinden bahseden Rektör Prof. Dr. Hasan Güneş, ALKÜ’nün uluslararası bir üniversite olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü ifade etti. Yeni açılan bölümlerde yüzde %100 İngilizce dilinde eğitim verileceğini belirten Güneş, ingilizce dilinde eğitim veren ve gelecek dönemlerde İngilizce dilinde eğitime geçecek bölümler hakkında bilgilendirmede bulundu. Gerçekleştirilen etkinlikle, yabancı öğrencilerin ALKÜ Ailesi’nin bir parçası olmasının önemine ve yabancı uyruklu öğrenciler ile Türk öğrenciler arasında kültür alışverişi deneyiminin önemine değinildi. Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Kamran Hashemi öğrencilere, ALKÜ’nün sunduğu imkanlardan bahsetti.
ALKÜ’de, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Rusya, Beyaz Rusya, Çin, Azerbeycan, Almanya, Fransa, Kolombiya, Kosova, Güney Kore, Gürcistan, Kazakistan, Türkmenistan, Kamerun, Kamboçya, Suriye gibi 45 farklı ülkeden 150 yabancı uyruklu öğrenci bulunuyor. Yabancı uyruklu öğrenciler ise Tıp Fakültesi, Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi, İşletme Fakültesi, Eğitim Fakültesi, ALTSO Meslek Yüksekokulu, ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu gibi birimlerde eğitimlerini sürdürüyor. 
Program yabancı uyruklu öğrenciler için hazırlanan etkinliklerin tamamlanmasıyla son buldu. 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2920 Oy (%67)

  • Hayır : 1423 Oy (%33)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE