Güncel

Türk - Rus Çalıştayı başlıyor

ALTSO’nun desteği ile Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, (ALKÜ) ve Rus Eğitim ve Kültür Derneği işbirliğinde gerçekleştirilecek ‘Rusya-Türkiye İlişkilerinin Dünü, Bugünü ve Yarını’ konulu çalıştay yarın başlıyor. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, çalıştayda başta turizm, tarım ve inşaat sektörleri olmak üzere ekonomiyi ilgilendiren konularda işbirliği olanaklarının ele alınacağını söyledi.

 Türk - Rus Çalıştayı başlıyor

31 Ekim 2017 15:36
-A

+A

 
Moskova Üniversitesi ve St. Petersburg Devlet Üniversitesi’nin de yer aldığı 5 farklı Rus üniversitesinden toplam 21 Akademisyenin katılacağı çalıştayın tanıtımı amacıyla bugün ALTSO da bir basın toplantısı düzenlendi.
 
Toplantıya ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof Dr Hasan Güneş ve ALKÜ Genel Sekretereri Doç Dr Yavuz Uysal katıldı.
 
BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NDAN BİR DESTEK DAHA
Hacettepe Üniversitesi, TOBB Üniversitesi, Yıldırım Bayezid Üniversitesi, ANKA Enstitüsünün çalıştaya akademisyen göndererek destek olacağını belirten ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, programın onur konuğunun da her zaman olduğu gibi Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olduğunu müjdeledi. Şahin katılacak akademisyenlerin de ağırlıklı olarak Profesör olduğuna dikkat çekti.
 
Şahin açıklamasında, “Geçmişte gerçekleştirdikleri çok sayıda programa olduğu gibi iki ülke ilişkileri açısından önem taşıyan bu çalıştaya da Dışişleri Bakanımız katılarak bizleri onurlandıracaktır. Gala gecesinde Rus ve ülkemiz bilim adamları ile bir araya gelecek olan Bakanımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Teşrifleri bu toplantının önemini ve uluslararası etkisini arttıracaktır ” dedi.
 
Şahin konuşmasında ayrıca, çalıştayın hazırlanmasındaki emekleri nedeniyle ALKÜ Rektörü Prof Dr Ahmet Pınarbaşı, Rektör Yardımcısı Prof Dr Hasan Güneş, Genel Sekreter Doç Dr Yavuz Uysal ile Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ekatarina Gündüz’e teşekkür etti.
 
ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof Dr Hasan Güneş de bu gibi önemli ve büyük organizasyonlarda ALTSO’nun desteğini almaktan duydukları memnuniyeti belirterek başladığı konuşmasında, “Sayın Başkanımız Mehmet Şahin’e teşekkür ederiz. Her zaman olduğu gibi bu çalıştaya da duyarlı yaklaştı ve desteğini esirgemedi. Organizasyon uluslararası düzeyde. Ülkemizden de çok sayıda başarılı üniversite hocaları çalıştayımıza katılarak katkıda bulunacak. Ben ayrıca bu önemli organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan Dışişleri bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na da teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi. Öte yandan çalıştay yarın saat 10:00 da ALKÜ İşletme Fakültesi’nde başlayacak. Program toplam 3 gün sürecek. Konuklar 5 Kasım günü Alanya’dan ayrılacaklar.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Yaşlıya bakım sigortası geliyor

Yaşlıya bakım sigortası geliyor

19:54 - 19 Kasım 2017

Güle güle Cep Herkülü

Güle güle Cep Herkülü

19:53 - 19 Kasım 2017

TTA toprağa verildi

TTA toprağa verildi

17:49 - 18 Kasım 2017

Alanya, Yapex’te sergilendi

Alanya, Yapex’te sergilendi

19:45 - 19 Kasım 2017

Akdeniz'de deprem

Akdeniz'de deprem

09:50 - 19 Kasım 2017

Avokado kralı TBMM’de

Avokado kralı TBMM’de

19:51 - 17 Kasım 2017

Sempozyum Alanya’da başladı

Sempozyum Alanya’da başladı

19:44 - 17 Kasım 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2887 Oy (%72)

  • Hayır : 1112 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE