Alanya

Turizme ziftli tehdit

Turizme  ziftli  tehdit

19 Haziran 2017 23:12
-A

+A

Alanya’da yaşayan ve tatile gelen bir grup gittikleri Yeşilöz sahilinde şok yaşadılar. Denize giren Ruslar, ayaklarının zifte benzer petrol atıklarına bulandığını gördü. Tepkilerini sosyal medyadan duyurarak yardım isteyen Ruslar, Aytemiz petrol dolum tesisinden şüphe ettiklerini belirttiler. ALTİD Başkanı Burhan Sili de “Derhal önlemlerinin alınması gerek. Yoksa turizm açısından çok büyük sıkıntılar doğurur. Olayın ne olduğu ve nereden kaynaklandığına yönelik araştırma yapacağız” dedi.
 
DENİZ PETROLE BULANDI 
Alanya’nın Yeşilöz Mahallesi’nde deniz kıyısı petrol atıklarına bulandı. Yüzmek için bölgeye giden Rus vatandaşlar, denize girince şok yaşadılar. Ayaklarının, ellerinin, terlik ve mayolarının kapkara petrol atığına bulandığını gören Ruslar, bölgeyi terk etti. Tepkisini sosyal medyadaki bir gruptan duyuran Yulia Roshchina isimli Rus vatandaşı, yetkililerin bir an önce duruma el atmasını istedi. Yulia Roshchina’nın gönderisine yüzlerce yorum gelirken, çok sayıda paylaşım yapıldı. Ruslar, yorumlarında yetkililere durumu bildirdiklerini vurgulayarak “Kontrol ve temiz olduğunu söylediler. Acaba nerede kontrol?”, “Sorun yok diyorlar. Biz kör müyüz?”, “Kleopatra’nın sahilinde de böyle oluyor”  ifadelerini kullandılar. 
SİLİ: OLAYI ARAŞTIRACAĞIZ
Petrole bulanmış mayo ve terliklerini çöpe atmak zorunda kalan Ruslar, Uğrak'ta Aytemiz Petrol tarafından yapılan petrol dolum istasyonunun çevreye ve turizme zarar vermesinden endişe edildiğine yönelik Uğrak Mahalle Muhtarı Muzaffer Karadağ’ın eski bir açıklamasını da paylaştılar. Konu üzerine açıklamalarda bulunan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, “Bugüne kadar Aytemiz’den kaynaklanan böyle bir şey yoktu. Ama varsa bile bunun önlemlerinin derhal alınması lazım. Nereden kaynaklandığına yönelik net bir bilgi yok. Ümit ediyorum ki oradan değildir. Oradan ise önlemlerinin alınması gerek. Yoksa turizm açısından çok büyük sıkıntılar doğurur. Olayın ne olduğuna yönelik araştırma yapacağız” dedi. 
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Alanya Aşevi hizmette

Alanya Aşevi hizmette

20:56 - 16 Ağustos 2017

 Gevne’de  şenlik var

Gevne’de şenlik var

20:52 - 16 Ağustos 2017

İşaret diliyle engelsiz hizmet

İşaret diliyle engelsiz hizmet

20:32 - 15 Ağustos 2017

Yaralı dağ keçisi  korumaya alındı

Yaralı dağ keçisi korumaya alındı

20:14 - 14 Ağustos 2017

 Gevne’ye davetlisiniz

Gevne’ye davetlisiniz

20:03 - 14 Ağustos 2017

Nostalji ve lezzet bir arada:    Yeşilçam Kahve Evi

Nostalji ve lezzet bir arada: Ye…

20:01 - 14 Ağustos 2017

‘Öykü' için  umut doğdu

‘Öykü' için umut doğdu

20:59 - 10 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2767 Oy (%75)

  • Hayır : 947 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN