Turizm

Turizme Vali dopingi

Turizmi çeşitlendirmek ve 12 aya yaymak için başlatılan proje kapsamında Alanya’ya gelen Vali Karaloğlu, beraberindeki ekip ile birlikte dalış yaptı. Sualtında çekilen fotoğrafların katalogda yer alacağını ve Alanya için özel katalog basılacağını belirten Karaloğlu, dalış turizmi için Alanya’nın en elverişli bölge olduğunu vurguladı.

Turizme  Vali dopingi

22 Kasım 2016 22:49
-A

+A

VALİ ALANYA’DA DALDI
Antalya Valisi Münir Karaloğlu,  Antalya turizmini çeşitlendirmek ve 12 aya yaymak için başlatılan proje kapsamında Alanya’ya geldi. Bölgenin sualtı zenginliklerini belgelemek ve dalış turizmini geliştirmek adına başlatılan proje kapsamında Vali Karaloğlu, ekip ile birlikte Alanya Kalesi’nin bulunduğu yarımada etrafındaki Alanya Tersanesi ve resiflere dalış yaptı.  3 saatlik dalış sonrası bir açıklama yapan Karaloğlu, sualtına çekilen fotoğrafları katalogda kullanacaklarını ifade ettti.

ALANYA’YA ÖZEL KATALOG
Karaloğlu, “Alanya Kalesi, Alanya Selçuklu tersanesi çok önemli bir bölge. Bu envanterin içerisinde Alanya çok önemli yer tutacak. Katalogda kalesiyle, kale etrafıyla, sualtı mağaralarıyla, sualtı görüntüleriyle çok önemli bir yer tutacaktır. Biz Alanya'yı belediyeyle ve kaymakamlıkla beraber özel bir kataloga dönüştüreceğiz. Bu çalışmanın neticesinde ise Alanya sualtı katalogu da çıkmış olacak.” dedi.  Turizmin çeşitlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Karaloğlu, dalış turizmi için Alanya’nın en elverişli bölgelerden olduğunu belirtti.

VALİ'DEN MÜJDELER
Vali Karaloğlu, Alanya temasları kapsamında Bölge Hastanesi'ni de ziyaret ederek “400 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2017'nin ilk çeyreğinde hizmete giriyor. Halkımıza hayırlı olsun" dedi. Alanya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne de giden Karaloğlu, merkezin yeni hizmet binasıyla halka hizmete devam ettiğini ifade ederek SGK'nın ise yeni yılda yeni binada hizmet vereceğini söyledi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2447 Oy (%73)

  • Hayır : 889 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE