Antalya

Türel’den yüzme havuzu müjdesi

Lise öğrencileri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Dünya ve Avrupa Yüzme Şampiyonalarına ev sahipliği yapabilecek büyüklükte bir olimpik kapalı yüzme havuzunu Antalya’ya kazandıracaklarını söyledi.

Türel’den yüzme  havuzu müjdesi

3 Kasım 2016 00:06
-A

+A

Lise öğrencileri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Dünya ve Avrupa Yüzme Şampiyonalarına ev sahipliği yapabilecek büyüklükte bir olimpik kapalı yüzme havuzunu Antalya’ya kazandıracaklarını söyledi.

“Başkan Türel Gençlerle Buluşuyor” projesi kapsamında her hafta Antalya il genelinde bulunan lise ve dengi okulları ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi öğrencilerinin konuğu oldu. Gençlerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Başkan Türel, gençlerin fikirlerini dinledi. Öğrencilerle yaptığı buluşmaların çok faydalı olduğuna değinen Menderes Türel, ziyaretleri sırasında bir öğrencinin Antalya’da büyük bir kütüphanenin eksikliğini dile getirdiğini ve bu sayede bu konuda çalışmalara başladıklarını anlattı. Kendi hayat tecrübelerinden örnekler veren Türel, çok çalışmaları öğüdünde bulundu.
ÖĞRENCİLERE PSİKOLOJİK DESTEK
Sınav dönemlerinde sınav stresini çok fazla üzerlerinde hissettiklerini anlatan öğrencilere yine çözümü Menderes Türel sundu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Psikolojik Danışma ve Eğitim Merkezi’nin (ASPEM) öğrencilere ve ailelere psikolojik destek sunduğunu ifade eden Menderes Türel, “Bizim psikolojik eğitim merkezimiz birçok semtte var. Daha çok ASPEM’lere ailelerimiz için ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz, bu çerçevede bir proje yürütüyoruz ancak sizlere de elbette en iyi hizmeti vermeye çalışırız. Stres bitmez. Sınav stresi, iş stresi hayat boyunca bir şekilde devam ediyor” diye konuştu.  
DÜNYA ÇAPINDA YÜZME HAVUZU
Salondan gelen kapalı yüzme havuzu talebi üzerine Başkan Türel, Zeytinköy’de gerçekleştirilecek projeyi gençlerle paylaştı. Türel, “Zeytinköy’de Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün yanındaki alanda, tramplen, yarış ve ısınma havuzu olmak üzere 3 havuzu bulunan bir projemiz var. Proje hazır. Yer tahsisi ile ilgili belediye olarak gereken adımları attık. Dünya ve Avrupa Yüzme Şampiyonalarının yapılabileceği çok büyük bir yüzme havuzunu Antalya’ya kazandırıyoruz” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2447 Oy (%73)

  • Hayır : 889 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE