Alanya

Türel: Her ay Alanya'ya geleceğim

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kadınlar Plajı'nın temel atma töreninin ardından Mahmutlar Mahallesi'nde kurulan içme suyu tesisinin açılış törenine de katıldı.

Türel: Her ay Alanya'ya geleceğim

22 Ekim 2016 01:23
-A

+A

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kadınlar Plajı'nın temel atma töreninin ardından Mahmutlar Mahallesi'nde kurulan içme suyu tesisinin açılış törenine de katıldı.
Menderes Türel ise şu ifadeleri kullandı: “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğim günden bu yana sizlerin hak ettiği hizmeti alması için çalışıyoruz. Ve şimdi hasat dönemi dediğimiz, projeleri sonuçlandırdığımız döneme geldik. 2 buçuk senede önümüzde yapacak proje yokken Alanya'ya bir çok değer kattık. Alanya'ya 2 buçuk senede mutfakta sıkı şekilde çalışmasaydık bu güzellikleri sunamazdık. Ne mutlu ki Alanya'da bazı tesislerin açılışı bazı tesislerin de temel atma töreni yapıyoruz.
'AYDA BİR YA TEMEL ATACAĞIZ YA AÇILIŞ YAPACAĞIZ'
Şimdi her ay ya bir temel atma ya da açılış için Alanya'da olacağız. Antalya'da en çok hayır duası aldığım hizmetlerimden birisi şimdi Alanya'ya kazandırılacak. Biz de hizmet bitmez. Alanya ile ilgili bir çok projemiz var.
'ALANYA'YA YENİ ÇEVREYOLU GELİYOR'
Alanya'nın bu sahil yolu artık yükü kaldırmıyor. Kargıcak'a kadar çevre yolu yapacağız. İçerisinde Telekom ticaret lisesi kavşakları da dahil olacak ve battı çıktılar yapılacak. Alanya'ya trafik yükü oluşturmadan bu çevreyoluyla Mersin'e bağlayacağız. Çevreyolunun inşaatı başladı temel atmaya hazır. Dışişleri bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun uygun programını bekliyoruz.
'TOPTANCI HALİ YÜZLERİ GÜLDÜRECEK'
Toptancı hali için ihale yapıldı onaylama sürecinde. Ticaret ve sanayi odasına teşekkür ediyorum. Alanya halkının katkısıyla proje oluştu. Oranın da temelini bir sonraki gelişlerimizde atacağız.
'ALANYA'DA ÇÖPÜ ENERJİYE ÇEVİREN TESİS KURACAĞIZ'
Alanya'da çok ciddi bir çöp sorunu var. Adem Başkan dağın başına nasıl götüreceğini düşünüyor. Biz de bu konuda destek ve müjde veriyoruz Alanya'ya çöpten elektrik üretebileceğimiz bir tesis kuracağız. Yurtdışında bu tür atık tesislerini gezdiğimde kapısında 'Çöp altındır' yazan yerler gördüm. Avrupalı çöpü enerjiye çeviriyor ve altın gibi görüyor.
'ALANYASPOR'A TESİS YAPACAĞIZ'
Alanyaspor da ayrı bir gururumuz. Antalyaspor'a dünya standartlarında çok güzel bir stad yaptık şimdi sıra Alanyaspor'da. Alanyaspor'a da bir tesis kazandıracağız. Alanya turuncu yeşilli takımıyla tesisleriyle gurur duyacak." Konuşmaların ardından protokol kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2854 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE