Alanya

THY'ye işbirliği teklifi

İçinde THY’nin GZP’ye yurtdışından direkt uçması da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 9 talepte bulunan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) heyeti, Osman Ayık başkanlığında THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ile düzenledikleri toplantıda bir araya geldi.

THY'ye işbirliği teklifi

15 Şubat 2017 20:14
-A

+ATHY Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıya; THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY Charter Müdürü Emre Menevşe, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, TÜROFED Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu, TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ulvi Gümüşhan, Genel Sekreter Gülçin Güner, GETOB Yönetim Kurulu üyesi Saruhan Saraylı ve koordinatör Necip Boz katıldı.
Başkan Ayık, TÜROFED ile THY’nin yakın işbirliğinde bulunmasının önemine değindiği konuşmasında; özellikle yaz sezonunda yoğun olarak çalışan bölgelere ait Pazar ülke seferlerinin tur operatörleri ile yapılacak işbirliği kapsamında düzenlenecek seferlerin ülke turizmi açısından son derece yararlı olacağının vurgusunu yaptı.
Türkiye’nin tanıtımını yapmak üzere yurtdışından getirilecek ünlü sanatçı, sporcu, gazeteci ve acentacıların THY olanaklarından daha çok yararlandırılması gerektiğini ifade eden Ayık, THY ile karşılıklı yapılacak işbirliği kapsamında ülkemize gelen konukların TÜROFED’e ait üye otellerde ağırlanabileceği önerisinde bulundu. Toplantı kapsamında konuşulan projeler, karşılıklı görüş alışverişinde gerçekleştirildi.
TÜROFED, 2017 turizm sezonunun beklenen umutları karşılayabilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 9 talepte bulunmuş ve turizm sektörünü canlandıracak talepler arasında THY'nin uçuş politikasındaki katı tutumunu değiştirip aralarında GZP’nin de bulunduğu havaalanlarına yurtdışından doğrudan uçuşlara yönelmesinin sektör açısından önem taşıdığı vurgulanmıştı.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2883 Oy (%72)

  • Hayır : 1100 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE