Alanya

Tesis hızla yükseliyor

Tesis hızla yükseliyor

8 Eylül 2017 20:54
-A

+A

Menderes Türel'in temelini 17 Ağustos tarihinde Oba Mahallesi'nde attığı 4 katlı, 24 odalı ve 50 kişi kapasiteli çok amaçlı sosyal ve kültürel tesisin zemin kat hariç ikinci katı da bitti.
 
Sosyal projeleri ile Türkiye’ye örnek olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya’nın Oba Mahallesi’nde 600 yataklı Alaaddin Keykubat Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanına 4 katlı, 24 odalı ve 50 kişi kapasiteli çok amaçlı sosyal ve kültürel bir tesis kazandırmak için 17 Ağustos'ta temel attı. Hafriyat çalışmaları tamamlanan ve zemin betonu Ağustos ayı ortalarında dökülerek inşaatına başlanan tesisin zemin kat haricinde ikinci katı da tamamlanarak üçüncü kata geçildi. Şehir dışından Alanya’ya gelen veya kalacak yeri olmayan hasta yakınlarının ücretsiz konaklayacağı ve imkanlarından faydalanabileceği tesisin, kalitesiyle otel konforunu aratmayacağı bildirildi. 
3 MİLYON TL'YE MAL OLACAK
Hasta yakınlarının bu tesisle hastane bahçelerinde ve banklarda gecelemekten kurtulacağını söyleyen Başkan Türel, "Sosyal ve kültürel tesiste hasta yakınları için tüm detaylar düşünüldü. Her biri 30'ar metrekare olan 2 kişilik konforlu odalarda mutfak nişi, banyo, iki yatak, gardırop nişi, çekyat ve balkon bulunacak. Hasta yakınlarına hizmet verecek tesis projesi kapsamında ayrıca resepsiyon, lobi, idari birimler, restoran, jimnastik salonu ve her katta mescit olacak. Tesiste, açık otoparkı, servis alanları, kentsel park alanı ve güvenliği ile hasta yakınlarının rahatı için tüm donanım yer alıyor. Bir yılda tamamlanmasını hedeflediğimiz tesis 3 milyon TL'ye mal olacak" dedi.
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2883 Oy (%72)

  • Hayır : 1094 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE