Güncel

TAVİZ YOK

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kurallara uymayan ve çığırtkanlık yaptıkları tespit edilen 5 adet gezi teknesini mühürledi. Emniyet Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen mühürlemenin ardından gezi teknelerinin 5’er gün faaliyetlerine son verildi. Mühürlenen gezi teknelerinin aynı suçu işlemesi durumunda çalışma ruhsatları iptal edilecek.

TAVİZ YOK

4 Haziran 2017 18:55
-A

+A

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, bugün iskelede 5 adet gezi teknesini mühürledi. Çığırtkanlık yaptıkları kamera kayıtları ile tespit edilen teknelerin personellerine  idari yaptırım cezası uygulanırken teknelerin 5 er gün faaliyetlerine son verildi.
SUÇUN TEKRARINDA ÇALIŞMA RUHSATLARI İPTAL EDİLECEK
Alanya’nın huzuru ve güveni için denetimlerini iki kat arttırdıklarını belirten zabıtadan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula,  çığırtkanlık ve hanutçuluğun önüne geçmek için özel bir ekip kurduklarını belirtti. Alanya’nın huzuru ve güveni için 24 saat görevde olduklarının altının çizen Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, ‘’Belediye Başkanımızın talimatı ile özellikle iskele bölgesinde denetimlerimizi iki kat arttırdık. Gezi teknelerini de sürekli denetliyor ve takip ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde iskelede gezen vatandaşları ve turistleri sözlü ve ısrarcı bir şekilde tekneye almaya çalışan 5 teknenin personellerini kamera kayıtları ile  tespit ettik. Çığırtkanlık yapan 5 gezi teknesinin personellerine idari yaptırım cezası uygulandı. Alanya Kaymakamlığı oluruyla 2 tekneye 5, diğer 3 tekneye ise 3 er gün kapatma cezası uygulandı. ‘’ dedi.
 Aynı suçların tekrarında gezi teknelerinin çalışma ruhsatlarının iptal edileceğini belirten Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, “Bundan sonra kesinlikle çığırtkanlığa taviz verilmeyecektir” dedi. Suçun tekrarında Alanya Belediyesi olarak gezi teknelerinin çalışma ruhsatlarını iptal edeceklerinin altını çizen Kula, tekne sahiplerini ve çalışanlarını daha dikkatli olmaya davet etti. Sivil ekiplerin bundan sonra 24 saat iskele bölgesinde görev yapacaklarını da belirten Kula, kimsenin huzuru ve güveni bozmaya hakkı yok dedi.  
Kaymakamlık oluruyla geçici olarak faaliyetlerine son verilen gezi tekneleri; Dilara 5 gün,  Viking Line 5 gün, Troys 3 gün, Zeus 3 gün, Vikingen 3 gün.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

'Nifak cinayetten kötüdür'

'Nifak cinayetten kötüdür'

19:19 - 18 Ağustos 2017

Gedevet'e kapalı pazar sözü

Gedevet'e kapalı pazar sözü

19:28 - 18 Ağustos 2017

'Hizmet yağdırmaya  devam edeceğiz'

'Hizmet yağdırmaya devam edeceğiz'

19:36 - 18 Ağustos 2017

Başkanlara  açıklama yasak

Başkanlara açıklama yasak

19:31 - 18 Ağustos 2017

Kurban Bayramı'nda 53  bin personelle denetim

Kurban Bayramı'nda 53 bin personel…

19:27 - 18 Ağustos 2017

TÜREL İYİ GELİYOR

TÜREL İYİ GELİYOR

20:18 - 17 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2769 Oy (%74)

  • Hayır : 949 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN