Alanya

Tam 12 bin talep hizmete dönüştü

Üçüncü muhtarlar zirvesinin ardından bir değerlendirme yapan Koordinatör Güney, bir yıl içinde muhtarın MUBİM sistemi ilettikleri 12 bin talebin karşılık bulduğunu belirtti.

Tam 12 bin talep hizmete dönüştü

26 Aralık 2016 22:30
-A

+A

Üçüncü muhtarlar zirvesinin ardından bir değerlendirme yapan Koordinatör Güney, bir yıl içinde muhtarın MUBİM sistemi ilettikleri 12 bin talebin karşılık bulduğunu belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, 23-25 Aralık tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi tarafından Rixos Otel'de 3'üncüsü düzenlenen Muhtarlar Zirvesi'ni değerlendirdi. Büyükşehir Belediyesi açısından son derece verimli bir toplantı olduğunu söyleyen Güney, "Toplantımızda ayrıca muhtarlarımıza MUBİM ile ilgili bilgiler verildi. MUBİM bilindiği üzere muhtarların büyükşehir ile olan iletişimini sağladığı bir oluşum. Buradaki bazı değişiklik ve yeniliklerden bahsedildi. Eskiden Özel İdare döneminde bütün muhtarlarımız mahallelerine hizmet alabilmek için Antalya'da ki İl Özel İdaresi'nin kapısını aşındırıyorlardı. Şimdi muhtarlarımız evinde oturduğu yerden bilgisayarından  büyükşehir sitesinden MUBİM'e girerek tüm ihtiyaçlarını buradan yazdırıp karşısından da ne zaman yapılacağı ile ilgili değerlendirmeden sonra gerekli cevabı alıyor. MUBİM'den geçen sene yaklaşık 12 bine yakın bir hizmetin gerçekleştiği ile ilgili bizlere bilgi verildi. Toplantının son günün de de Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel, büyükşehir belediyesinin hizmetleriyle ilgili bir konuşma yaptı. Milletvekillerimiz ve Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'da toplantımıza katılarak hem toplantımızı onurlandırdı hemde Türkiye'nin dış politikalarıyla ilgili muhtarlarımıza bilgilendirme yaptı. Bu toplantımız rutin hale geldi. Gelecek yıllarda da bu buluşmalar devam edecek" dedi. - Mert CANTÜRK
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2854 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE