Asayiş

Soruşturmalar 3 bini geçti

Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, emniyetin sorumluluk sahasındaki olaylarda 2016 yılında yüzde 9’luk bir artış yaşandığını belirterek, FETÖ/PDY soruşturmalarının da bu rakamı yükselttiğini belirtti. Uzunkaya, 15 Temmuz’dan bu yana Antalya'da bin 400’ü tutuklu, 3 binin üzerinde gözaltısı olan FETÖ soruşturmalarının yürütüldüğünü açıkladı.

Soruşturmalar 3 bini geçti

14 Şubat 2017 21:41
-A

+A



İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, kentte görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle Atlı Polis Tesisleri'nde bir araya geldi. Antalya’da 2.5 milyona yakın kişinin güvenlik hizmeti aldığını belirten Uzunkaya, hizmet alana hesap vermeyi görev addetiklerini söyledi.
“Son zamanlarda FETÖ soruşturmaları, doğu illerine yapılan atamalarda batı illerinden daha fazla personelin kaydırılması nedeniyle 2015 yılına göre yüzde 10 civarında personel eksiğimiz mevcut" diyen Uzunkaya şöyle konuştu:
"Bu sadece Antalya’ya mahsus değil batıdaki illerin tamamında görülen bir eksiklik. 15 Temmuz 2016 itibariyle 400’ün üzerinde emniyet mensubumuz açığa alınmış, tutuklanmış, ihraç edilmiş olduğundan personel eksikliğimiz var. Bütün bu gelişmelere karşın artan güvenlik ihtiyaçlarını yeni güvenlik taleplerini eksiksiz olarak karşılamak gibi bir görevimiz var. Bizim yüzde 10 eksilen personel bahanesine ne doğu, batı illeri arasındaki atamalardaki değişen yüzdelere takılıp da bahane ortaya koyma gibi lüksümüz yok. Her geçen gün ortaya çıkan yeni güvenlik ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak yerine getirmek zorundayız. Bunu kendimize görev addediyoruz."
Asayiş hizmetleri ile ilgili de paylaşımlarda bulunan Uzunkaya, "Antalya’da 2015 yılında tüm sorumluluk bölgemiz itibarıyla 83 bin 146 olay meydana gelmiş. Bu rakam 2016’da 91 bin 151’e çıkmış. Tüm olaylarda yüzde 9 civarında bir artış olduğunu görmekteyiz. FETÖ soruşturmaları da bu rakamların yükselmesinde önemli payı var. 15 Temmuz’dan bu yana ilimizde bin 400’ü tutuklusu, 3 binin üzerinde gözaltısı olan FETÖ soruşturmaları yürütüldü" dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2849 Oy (%74)

  • Hayır : 976 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE