Mahmutlar'da coşkulu açılış

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, partisinin Mahmutlar mahallesindeki seçim ofisini açmak üzere geldiği memleketi Alanya’da 24 Haziran seçimlerine ilişkin önemli mesajlar verdi.

Mahmutlar'da coşkulu açılış

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, partisinin Mahmutlar mahallesindeki seçim ofisini açmak üzere geldiği memleketi Alanya’da 24 Haziran seçimlerine ilişkin önemli mesajlar verdi.

12 Haziran 2018 Salı 19:00
Mahmutlar'da coşkulu açılış

Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (Ak Parti) Mahmutlar Mahallesi’ndeki seçim ofisini açmak üzere geldiği Alanya’da, önemli mesajlar vererek muhalefete yüklendi. Bakan Çavuşoğlu, görevde bulundukları 16 yılda Alanya’ya ve Antalya’ya sayısız hizmet kazandırdıklarını ifade etti. Bakan Çavuşoğlu, hizmet akışının sürmesi için tüm Alanya’nın desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi. Her seçimde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de Alanya’nın gereken desteği vereceğine emin olduklarını ifade eden Çavuşoğlu, yeni dönemde Alanya’ya eşsiz hizmetleri getirmeye devam edeceklerini söyledi. Çavuşoğlu'na, Ak Parti Antalya Milletvekili ve 27'nci dönem Milletvekili Adayı İbrahim Aydın, Canbey Çetin, Hasan Kerem Ünsal, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ile MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan da eşlik etti.

'ALANYA EN İYİ CEVABI VERİR'

Açılışta konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, "Bu güzel günü sizlerle birlikte yaşamaktan dolayı çok mutluyuz. Ülkemiz için önemli olan 24 Haziran seçimleri yaklaşırken Mahmutlar'daki bu coşku bizleri heyecanlandırıyor. Bu heyecanımızı 24 Haziran akşamına kadar sürdürüp başarıya ulaşacağız. Allah'ın izniyle, Alanya'da, Antalya'da ve Türkiye'de birinci parti olacağız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı başkan yapacağız. Tabandan tavana kadar devam eden bu ittifak ile Erdoğan'ı Türkiye'nin ilk başkanı seçeceğiz. Gerek partimizin gerekse hükümetimizin Alanya'ya verdiği önemi bilmekteyiz. Alanya'ya pek çok hizmet gelmiş ve bizler bunlardan faydalanmışızdır. Bu hizmetler Alanya'ya verilen değerin göstergesidir. Listelerde de bu verilen önemi görmekteyiz. Alanya'ya seçilebilecek sırada 3, listede ise 4 isme yer verilmiştir. Alanya kendisine değer veren, hizmet eden herkese cevabını vermiştir" dedi.

'DURMAK YOK YOLA DEVAM'

Milletvekili Adayı Hasan Kerem Ünsal da, "Ak Parti ilklerin partisidir ve hep ilkleri gerçekleştirmiştir. Biz de Bakanımızın önderliğinde yeni ilkler başaracağız. Sizlerin desteğiyle kararlı bir çalışma sürdüreceğiz. Ben şahsım adına engelli bireylerimizi temsil etmek adına aday oldum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da engelli bireylere verdiği önemi de göstermiştir. Takım Kaptanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun koordinasyonunda çalışmalarımıza millet için devam edeceğiz. Durmak yok, yola devam" diye konuştu.
'GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ'
Antalya Milletvekili İbrahim Aydın da, "Ben Alanya'ya ne zaman gelsem heyecanlanıyorum. 28 yıl önce sizin kızınızı Allah'ın emriyle istemiştik, o zaman da çok heyecanlanmıştım. Başarılı bir erkeğin arkasında bir hanımefendi vardır derler ya, benim arkamdaki başarının sırrı da o. Bize her zaman sahip çıktınız, bana 'Enişte ofisi' diye ofis bile açmıştınız. Bizlere destek olup TBMM'ye gönderdiniz. Biz de sizi mahcup etmemek için çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. Siyasi hayatımda da çok şanslıyım, Mevlüt Çavuşoğlu gibi bir takım kaptanımız var, Erdoğan gibi bir liderimiz var. Bu güçlü kadro ile Türkiye'yi daha ileriye götürmenin yollarını arayacağız. Önümüzde bir bayram var, 24 Haziran'da da bir demokrasi bayramı yaşamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
'TÜRKİYE BİZİMLE HİZMETE KAVUŞTU'

Son olarak kürsüye çıkan ve toplanan kalabalığa hitap eden Çavuşoğlu şu noktalara değindi: “Burada olmaktan, siz hemşehrilerimizle buluşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sizlere liderimiz Erdoğan'ın selamlarını iletmek istiyorum. Alanya'da çok hizmetler yaptık ama daha fazlasını yapmamız lazım. 16 sene önce Mahmutlar pek çok beldeye göre büyüktü ama şimdi bazı illerden bile büyük. Türkiye'nin her yanından gelen vatandaşlarımızın da yerleştiği bir yer oldu. Hatta dünyanın her yerinden gelen insanların yerleştiği bir mahalle oldu. Bu hem Alanyamızın güzelliği hem de Alanya'da huzurun, istikrarın güzelliği. Cazip bir ilçe olduk. Ülke olarak da dünyanın gözbebeği bir ülke olduk. Alanya'ya dev yatırımlar yapıyoruz, yeni hastaneyi gördünüz. Bazı eksiklikleri var ama onları da gideriyoruz. Bundan sonra tedavi için Antalya'ya gitmeye gerek yok. Daha fazlası olması lazım, Alanya'ya daha iyisi lazım. Eskiden vatandaşlar parasızlıktan hastanede rehin kalırdı. Bu imkanlar ne için var, milletimizi insan gibi yaşatmak için var. Şimdi devlette para var, evde bakım hizmeti veriyor, engellilere yardım ediyor. Dullar, yaşlılar, gaziler devletin güvencesi altında. Eskiden 100 lira olan ilaç 20 liraya düştü mü, düştü. Herkes para kazanıyor mu, kazanıyor. Peki herkes para kazanıyorsa bu 80 lira ne oldu? Kime gidiyordu, hortumculara. Şimdi bu para hizmete gidiyor hizmete. Recep Tayyip Erdoğan geldi bu hırsızlığa son verdi.
'
SAĞLIK VE EĞİTİMDE ÖNCÜ OLACAĞIZ'

Alanya'ya tıp fakültesini açacağız, Payallar'a 300 yataklı hastane açacağız. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ni görüyorsunuz. Bunları sizler için yaptık. İhtiyacı olan herkes gitsin tedavi olsun. Kimse sıkıntı yaşamasın, eksiklik görmesin. İnşallah şimdi sağlık turizminden para kazanma zamanı. İnsanlar şimdi Türkiye'ye, Alanya'ya gelecek para kazanacağız. Antalya'da şimdi bin yataklı şehir hastanesinin ihalesine çıkacağız. Sağlık önemli, eğitim değil mi? Bakın Alanya'nın her yerinde lise açıyoruz. Kat sayı zulmü kalktı mı, kalktı. Anadolu lisesi var mı, var. Fen lisesi var, teknik lise var, kız meslek lisesi var, sanat lisesi var, spor lisesi var, sosyal bilimler lisesi var. Alanya eğitimde marka. Hayırseverler bakımından Türkiye'de birinci ilçeyiz. Peki sadece ortaokul lise yeter mi, yetmez. Alanya'da 2 tane üniversitemiz var. Birisi devlet birisi vakıf. Kim için yapıyoruz, Alanya için yapıyoruz. 10 bin öğrenciye ulaştı devlet üniversitemiz. Diş Hekimliği Fakültesi bu sene 60 öğrenci ile eğitim-öğretime başlıyor. Alanya'da 10 sene içerisinde 70 bin öğrenci olacak. Mahmutlar'ın iki katı öğrenci Alanya'da yaşayacak.

'ALANYA ULAŞIMDA DA ÇAĞ ATLADI'

Şimdi Alanyamızın bir havaalanı var mı, var. Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na (GZP) Avrupa'nın her yerinden turistler geliyor. Ankara'ya, İstanbul'a gitmek istediğinizde 10 dakikada gidebileceğiniz bir havaalanımız var. O yüzden diyoruz işte 'Yaparsa Ak Parti yapar' diye. Siz her zaman daha fazlasını hak ediyorsunuz. Havalimanı olur da yolu olmaz mı, tünelleri, otobanları görüyor musunuz? Dimçayı'na, Kuşyuvasına tüneller açıyoruz, köprüler yapıyoruz. Yaptık, yaparız. Eskiden atlarla, develerle yol giderdik. Kuşyuvası'nda az mı insanımızı kaybettik. Buraya tünel yapılması gerektiğini belirttik, nitekim bugün hepsine kavuştuk. Biz Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında çıraklık yaptık, onun vizyonunda hizmet ediyoruz. Tüneller yapıldı, viyadükler yapılıyor. Çok güzel yollar yaptık, yapacağız. Mersin'e gidenler bilir yolların ne kötü olduğunu ama şimdi yapılacak yeni viyadüklü yollarla Mersin 2 saate düşecek.

'BOYNU BÜKÜK TÜRKİYE DEĞİLİZ'

Biz bunları yaparken, diğer adaylar ne diyor? 'Yaptırmayız, yıkarız' diyorlar. Bu seçim 'Yapacağız' diyenlerle 'Yıkacağız' diyenlerin arasında bir seçimdir. Bu seçim teröristleri hapse tıkanlarla çıkarmak isteyenlerin seçimidir. Bu seçim basit bir seçim değildir. Bu seçim 1950'de çok partili siyasi döneme geçtikten sonraki en önemli seçimdir. Yeni bir sistem geliyor bu seçimle. Bugüne kadar çok çalıştınız ama bu seçimde daha çok çalışmamız lazım. O nedenle 'Vakit Türkiye vakti' diyoruz. Bugüne kadar da Türkiye vaktiydi ama bugüne kadar yapılanları bir başlangıç olarak görün. Biz artık gelecekle yarışıyoruz. Geçmişi unutmadık ama artık bakmamalıyız geçmişe. Bizden neden rahatsızlar, çünkü herkes sussa Kudüs davasında Türkiye susmaz. Zalimlere karşı 'Sen zalimsin' diyebilen, 'Belki sen büyüksün ama senden korkmuyorum' diyen bir lider ve Türkiye var. Çünkü artık Türkiye olarak kimsenin karşısında boynu bükük durmuyoruz.

'BÜYÜYEN TÜRKİYE'DEN RAHATSIZLAR'

Önümüze çıkan engelleri aştıkça nasıl bir millet olduğumuzu hatırlamaya başladık. Bundan rahatsız oluyorlar. Türkiye'de 29 havalimanı vardı GZP ile birlikte 56'ya çıktı. Bundan rahatsız oluyorlar. Eskiden havacılıkta merkez Avrupa'ydı şimdi İstanbul oldu. Şimdi Avrupa'nın en büyük havalimanını yapıyoruz. 'Kanal İstanbul' diyoruz 'Yapamazsın' diyorlar. Dünyanın en uzun asma köprüsünü Çanakkale'ye yapıyoruz. Buradan herkes geçer ama düşman geçemez, çünkü Çanakkale geçilmez. Bunları söyleyince huzursuz oluyorlar. Bizi kıskananlara diyoruz ki, 'Hazmetme kapasitenizi genişletin yoksa çatlayacaksınız.' Hiç merak etmeyin, sabırla anlatıyoruz hepsine. Bu kibirle bir yere varamayacaklarını anlatıyoruz. Hep üst perdeden gidiyorlar, biz öyle yapsak halkın halinden anlar mıydık, anlamazdık. Şimdi çok kritik bir seçime gidiyoruz, bu seçime giderken şunu sorun kendinize, 'Ülkeyi Erdoğan'dan başkasına emanet edebilir misiniz?' İşte bu yüzden Cumhur İttifakı'nı kurduk.

'TERÖRLE MÜCADELE SÜRECEK'

Terörle mücadele konusunda kararlı başka parti görüyor musunuz? Ne diyorlar, teröristleri hapisten çıkarma peşindeler. Ama Recep Tayyip Erdoğan ne diyor, 'Topunuz gelin, alayınız gelin. Sınırın ötesinde de sizi hendeklerinize gömeriz.' FETÖ'nün peşindeyiz, enselerinden tutup getiriyoruz. Nerede olurlarsa olsunlar peşlerindeyiz. Rahat ettirmeyeceğiz. Almanya da şimdi anlamaya başladı. Anlatıyoruz her şeyi, 'PKK'ya da yüz verdiniz şimdi kontrol edemiyorsunuz' diyoruz. FETÖ'nün de böyle olduğunu söylüyoruz. Türkiye karşıtlığı kör etmiş gözlerini. Ama biraz araştırdılar mı görüyorlar gerçeği. Şimdi ABD bir soruşturma başlattı, vergiden vize kaçakçılığına kadar pek çok sorun olduğunu görmeye başladılar. Artık ABD bu sorunları taca atamaz. Mümbiç meselesinde olduğu gibi haklılığımız görüyorlar. Sınırımızın karşısında bizim teröristlere tahammülümüz olamaz. Tertemiz olana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

'KIRGINLIKLARI KENARA BIRAKALIM'

16 senede szlerin sadece milletvekili olmadım. Her zaman ağabeyiniz, kardeşiniz oldum. Buraları hiç ihmal etmedim. Bir evladınız olarak gittik, geldik. Bu gururla yeniden karşınızdayız. Her zaman olduğu gibi bizlere bu seçimde de sahip çıkmanızı istiyoruz. Sadece seçimlerde değil, seçimden sonra da destek verdiniz. En zorlu toplantılarda müzakere ederken birileriyle gözgöze geldiğimizde 'Bizim arkamızda milletimiz var' diyebiliyoruz. Sizleri mahcup etmemek için her zaman çalışıyoruz. Partimizi ve davamızı mahcup etmemek için kılı kırk yarıyoruz. Gece gündüz çalışıyoruz. 5-6 yıldır hiç tatil yapmadım. Milletimiz için, ülkemiz için durmadan çalışıyoruz. Zaman kucaklaşma zamanıdır. Geçmişte kırgınlık olabilir hepimizin kırgınlığı var. Ama geçmişin hesabını mı yapacağız geleceğe mi yürüyeceğiz. O yüzden hep birlikte birbirimize sarılıp kenetlenelim. Alanya'ya kim değer vermiş kim vermemiş görelim."

Akın BAYCAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner65

banner64