Alanya

Sıcaktan bunalanlar serin sulara koştu

Sıcaktan bunalanlar  serin sulara koştu

30 Haziran 2017 20:14
-A

+A

Hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı Antalya'nın Alanya ilçesinde sıcaktan bunalanlar denizde ve Dim Çayı'nda serinledi. Bazıları turistler ise serinlemek için çareyi soğuk su akan hortumlarla su savaşı yaparak buldu.
 
Son dönemde artan hava sıcaklıkları ve yükselen nem oranı nedeniyle serinlemenin yollarını arayan vatandaşlar sahillere akın etti. Sıcaktan bunalan yerli halk ve turistlerin tercih ettiği yerlerin başında su sıcaklığının 6 derece ölçüldüğü Dim Çayı geldi. Çaya gelenler serin sulara kendilerini atarak serinleme fırsatı buldu. Aşırı sıcaklardan dolayı otellerinden dışarı çıkmayan bazı turistler ise havuzlar serinletmeyince çareyi soğuk su akan hortumlarla su savaşı yaparak buldu.
“SERİNLEMEK İÇİN YAPILAN TÜM ETKİNLİKLERE KATILIYORUZ”
Tatil için Alanya’ya eşi ve 2 çocuğuyla beraber 8’inci kez geldiğini belirten Hollanda vatandaşı Tineke Hof, kenti çok sevdiğini söyledi. Hof, "En küçük çocuğum 2 yaşında olmasına rağmen 2 kez o da Alanya’ya geldi. Buranın insanlarının çok seviyorum. Çok güler yüzlüler. Havaların aşırı sıcak olmasından dolayı animasyoncuların serinlemek için yaptığı tüm etkinliklere katılıyoruz" dedi.
“SICAK HAVAYI ÇOK SEVİYORUZ”
Sıcak havayı çok sevdiğini söyleyen Hof, "Tatil yapmaktan çok mutluyum. Sıcaktan dolayı denize ve havuza girmek ariyetten serinletiyor ve soğuk içecekleri içmek bize mutluluk veriyor. Fakat tabi çalışanlar için aynı şeyi söyleyemiyorum. Eminim ki onlar bizim kadar mutlu değildir. Ama biz buranın havasını sıcağını seviyoruz" diye konuştu.
“BURAYA GELMEMİZDEKİ EN BÜYÜK NEDEN HAVALARIN GÜZELLİĞİ”
Alanya’ya gelmenin çok doğru bir karar olduğunu aktaran Alman vatandaşı Nadine Cordes ise, kente 2’nci kez geldiğini söyledi. Cordes, ”Hem Alanya’yı hem de konakladığımız oteli çok seviyoruz. Arkadaşlarımızın tavsiyesi üzerine gelmiştik iyi ki de gelmişiz. Seneye tekrar gelmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu. Alanya''ya gelmelerindeki en büyük nedenin havaların güzelliği olduğu hatırlatan Cordes, ”Şuanda Almanya’da bazen 15-20 derece bazen de çok kötü yağmurlu bir hava oluyor. Ama burada garanti vardı. Havaların sıcaklığının garantisini verdiler o yüzden geldik ve gerçekten biz sıcağı çok seviyoruz” dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2883 Oy (%72)

  • Hayır : 1106 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE