Antalya

Şehit Halisdemir için yürüdü

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) öğrencisi bir grup, 15 temmuz darbe girişimini lanetlemek ve Şehit Ömer Halisdemir'i anmak için yürüyüşü düzenledi.

Şehit Halisdemir için yürüdü

6 Ekim 2016 22:36
-A

+A

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) öğrencisi bir grup, 15 temmuz darbe girişimini lanetlemek ve Şehit Ömer Halisdemir'i anmak için yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşün ardından kafeteryaların bulunduğu bölgede İstiklal Marşı okunması sırasında ayağa kalkmayan üç öğrencinin ise gözaltına alındığı bildirildi.
Akdeniz Üniversitesi’de yaklaşık 100 kişilik öğrenci grubu Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’i anmak ve 15 Temmuz darbe girişimini lanetlemek üzere Yakut çarşısından Olbia Çarşısı’na kadar yürüdü. Ellerinde Türk bayrakları ve Şehit Halisdemir’in fotoğrafının bulunduğu dövizleri taşıyan öğrenciler yürüyüş süresince sık sık şehitler anısına sloganlar attı. Kız öğrencilerin de eşlik ettiği yürüyüş Olbia Çarşısında sona erdi. Burada grup üyeleri İstiklal Marşı okumak için alanda bulunan öğrencileri saygı duruşu için ayağa kalkmaya davet etti ve kafelerde oturan öğrencilerin de ayağa kalkmasının ardından İstiklal Marşı okundu.  Yürüyüşün ardından, İstiklal Marşı okunduğu sırada ayağa kalkamadıkları tespit edilen 3 kişinin Antalya Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla gözaltına alındığı öğrenildi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2888 Oy (%72)

  • Hayır : 1118 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE