Alanya

SABIR KALMADI

SABIR KALMADI

3 Ağustos 2017 21:16
-A

+A

Bir dönem vatandaşın korkulu rüyası olan sokak düğünlerinin yerini şimdilerde ise havai fişekler aldı. Akşam saatlerinde başlayan ve gece yarısına kadar süren havai fişek gösterileri vatandaşı çileden çıkartıyor. Kız arkadaşına jest yapmak için bile artık plajlarda bulunan işletmelerde havai fişek atılırken gürültü kirliliği ise hat safhaya vardı. 

TURİSTLER VE ÇOCUKLAR KORKUYOR
Gece yarısı 03.00'a kadar artık herkesin rahatlıkla havai fişek patlattığı Alanya'da, bu magandalara dur diyecek bir kurum aranıyor. Otelciler, Türk gecesi adı altında havai fişek patlatırken, eskiden sadece resmi günlerde patlatılan havai fişekler son aylarda çoluk çocuğun bile rahatlıkla alıp mahalle aralarında patlattığı bir eğlence haline geldi. Gürültü kirliliğinden illallah eden vatandaşlar, çocuklarının gece arısı sıçrayarak uyandıklarını, esnaflar ise gelişi güzel patlatılan fişeklerden dolayı turistlerin korkarak çarşıyı boşaltıklarını söylediler.

VATANDAŞ 'YETER ARTIK' DEDİ.
Gazetemizi arayan birçok vatandaş ve esnaf gece yarısından sonra atılan havai fişeklerden, korna ve motosiklet eksozu sesinden, araç konvoylarının yol açtığı gürültü kirliliğinden bıktıklarını ifade ettiler. Sabır sınırlarını aştığına dikkat çeken, gürültü ve ses kirliliğine karşı sert tedbirlerin alınması gerektiğini belirten vatandaşlar, “Bu işi öyle uyarıyla falan geçiştirmeyin. Bilhassa havai fişek konusunda en ağır ceza verilmeli” dediler.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2848 Oy (%74)

  • Hayır : 975 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE