Turizm

Rusya'dan iyi haber: Türkiye'ye talep artışı sürüyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği, Türkiye'ye taleplerin kriz öncesi dönemin üzerine çıktığını açıkladı.

Rusya'dan iyi haber:  Türkiye'ye talep artışı sürüyor

2 Şubat 2017 21:13
-A

+A


Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Türkiye'nin, erken rezervasyon verilerine göre 2017 yaz sezonuna yönelik talep artmaya devam ettiğini söyledi. Lomidze, "Hatta Türkiye'ye talepler kriz öncesinden daha üst seviyede" dedi.
Konuyla ilgili bijlgi veren ATOR Başkanı Lomidze şunları söyledi:
“Şimdiden Türkiye'nin kriz öncesindeki rekorlarını kırdığı ortada. Erken rezervasyon programının kapanması için daha zaman var, birşeyler değişebilir bu yüzden bu sene Rus turistlerin tercihlerini söylemek için erken.”
Lomidze, tur operatörlerinin değerlendirmelerine göre Türkiye'nin erken rezervasyon programları çerçevesindeki satışların yüzde 50'sini oluşturduğunu belirtti.   
 Türkiye'ye bu denli yüksek taleplerin ilk olarak ertelenmiş taleplerle ilgili olduğunu söyleyen ATOR Başkanı şu şekilde devam etti: “İkinci sebep ise Türk otelcilerinin bizim piyasamız için hazırladığı özel fiyatlar. Fiyatlardaki düşüş 2016 yılının yaz sezonuna göre yüzde 20-50 seviyesinde. İki kişilik 3 yıldızlı her şey dahil bir otel bir haftalık tatil 36 bin ruble. Peki, Ruslara yer kalacak mı? Evet kesinlikle, çünkü Türkiye  taleplerinde canlanma sadece bizim piyasamızda yaşanıyor."
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2849 Oy (%74)

  • Hayır : 976 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE